„Vstoupili jsme do utkání velice dobře, dali prakticky z první akce vedoucí gól a pak měli i další šance,“ líčil slibný úvod zápasu 32letý záložník, po jehož typickém úniku podél pravé lajny a Mrkvičkově přiťuknutí dal Černý na 1:0.


„Kdyby Radzi, jenž šel za stavu 1:0 sám na bránu, dal druhý gól, možná by to všechno vypadalo ještě jinak,“ litoval. „Myslím ale, že i tak jsme první půli odehráli skvěle.“


Aktivní hra i venku byla ze strany Dynama dle Plocka záměrem. „My věděli, že musíme hrát aktivně. Hrát v Teplicích zanďoura, to by byla naše smrt. Proto jsme chtěli hrát z bloku a na brejky, a ty se nám docela i dařily,“ míní zkušený halv.


A co neodpískaná penalta?
„To je těžké, já k tomu přibíhal a úplně jist jsem si nebyl. Pískat se to ale asi dalo, navíc i karta měla být, protože Jarda Černý šel sám na bránu a byla to šance jako blázen. My to večer v televizi neviděli, všichni ale říkají, že prý penalta byla,“ přemítal. „I rozhodčí dělá chyby, jako my hráči,“ míní.
Prohra ho mrzí, uznává ale i kvalitu soupeře. „Síla Teplic se pak ukázala a Pavel Verbíř, to je fotbalista všech fotbalistů,“ vyzdvihuje výkon ligového veterána.


Souhlasí však i s názorem, že to Verbířovi oni sami hodně ulehčili. „Určitě. Byli jsme daleko od něj, dali mu moc velký prostor a toho takový hráč dovede využít a dělá si, co chce.“


Tolik prostoru dát příští zápas s Libercem třeba Nezmarovi či Blažkovi si Jihočeši tudíž dovolit nebudou moci. „To ne, Liberec se zvedá,“ upozorňuje Jaromír Plocek, že předloňský mistr po příchodu trenéra Škorpila v pěti kolech ještě neprohrál. „Liberec má stále skvělý manšaft, jen zezačátku měl menší krizi,“ míní.


Přesto Plocek věří, že příští neděli doma jeho tým s Libercem uspěje. „Musíme se na něj pořádně připravit,“ zdůrazňuje. „Máme čtrnáctidenní pauzu, takže potrénujeme, připravíme se a musíme ho tu porazit,“ uzavírá jedna z opor týmu.