Od 15.00 hodin se na Střeleckém ostrově střetne s Libercem, jehož výkony po příchodu trenéra Ladislava Škorpila šly jako mávnutím kouzelného proutku nahoru.


„Myslím, že je v našich silách udržet si pod novým koučem neporazitelnost až do konce podzimu,“ dal se v tisku slyšet Petr Papoušek, jedna z opor Škorpilova týmu. I to svědčí o tom, jak hráčům Liberce po sérii pěti zápasů bez prohry v řadě narostla sebedůvěra.


„Liberec sice neměl povedený vstup do letošního ligového ročníku, stále ale má velice silné mužstvo. Čeká nás rozhodně velice těžký soupeř, nic to ale nemění na tom, že v této fázi je v tabulce na tom stejně jako my, a tak naší povinností je usilovat o tři body,“ zdůrazňuje trenér František Straka.

Zprávy ze severu Čech o potížích útočníků Blažka a Nezmara nechávají budějovického kouče ledově klidným. „To příliš vážně neberu a popravdě řečeno mě to ani nezajímá,“ krčí rameny. „Daleko víc mě mrzí, že nám bude chybět Radzinevičius,“ zmiňuje klauzuli, dle níž litevský útočník proti týmu, z něhož do Dynama na hostování přišel, hrát nemůže.


„To je pro nás velice nepříjemné, Radzi podával na hrotu kvalitní výkony,“ vraští čelo trenér Straka. „Mám do neděle o čem přemýšlet,“ dává najevo, že složení svého týmu si nechá ještě projít hlavou.


Marodka týmu se během ligové pauzy naštěstí vyprázdnila. „Menší potíže měl Homoláč, do neděle ale jistě bude fit,“ věří Straka, jenž bude mít k dispozici i Hunala. „Snad vydrží na hřišti déle než v Teplicích,“ připomíná, že zkušený stoper před dvěma týdny už ve 20. minutě musel odstoupit.
Trenér Straka věří v podporu ochozů. „Čeká nás atraktivní soupeř, lidi by mohli přijít,“ doufá. „Hlavně by se ale nechat slyšet, kluci jejich pomoc potřebují,“ apeluje na fanoušky.