„Dávám svému manšaftu velkou jedničku,“ zdůraznil budějovický kouč, jenž vyzdvihl zejména defenzivní činnost svého týmu.


Ale málo platné, třešničkou na dortu, završením dobře odvedené práce celého týmu byly oba góly – a ten první, veledůležitý, dal už v 8. min. z trestného kopu Jaroslav Černý, jenž zaskočil Zlámala v brance hostí pumelicí z dobrých třiceti metrů. „Věděl jsem, že terén je kluzký, proto jsem zkusil místo centru střelu přímo na bránu. Že to tam spadlo, bylo jistě i díky troše štěstí,“ připustil osmadvacetiletý středopolař, jenž v zápase patřil mezi nejlepší hráče na hřišti.


Jeho rychlý gól byl základním kámenem úspěšného výsledku, protože sebevědomé hosty očividně srazil hodně dolů. „Brzký gól nám hodně pomohl, Liberec jsme podobně jako minule Ostravu už pak do hry prakticky nepustili,“ pochvaloval si Černý, určitý rozdíl v obou zápasech ale viděl. „Baníku jsme v úvodu nastříleli tři góly, tentokráte jsme druhou branku přidali až v závěru utkání,“ poznamenal.


„Přitom jsme i proti Liberci mohli rozhodnout dřív, což bylo naším cílem,“ potvrdil, že zatlačit soupeře hned od začátku před jejich branku bylo taktickým záměrem. „Chtěli jsme v úvodu vytáhnout naši obranu hodně dopředu, napadat akce Liberce hned v zárodku a dostat je tak pod tlak.“

Doma mají sílu

Jihočeši opravdu začali velice aktivně a už do přestávky měli několik slibných možností ke zvýšení skóre. „Jirka Peroutka, Venca Mrkvička i Jarda Plocek měli ke gólu hodně blízko a je škoda, že jim to tam nepadlo,“ litoval. „Liberec za celý poločas žádnou vážnější příležitost neměl – a po půli vlastně taky ne,“ všiml si Černý.


Doma Dynamo po příchodu trenéra Straky ještě neprohrálo. „Doma máme sílu a je znát, že si věříme,“ podotkl Jaroslav Černý. „S výjimkou nejužší ligové špičky se v naší lize dá hrát s každým, či spíše s každým bez rozdílu,“ uvědomil si zřejmě, že na jihu Čech nevyhrály ani Sparta či Mladá Boleslav. „My ale ani venku většinou nehrajeme tak hrozně,“ měl zřejmě ny mysli poslední zápas svého týmu na cizím hřišti v Teplicích, kterým i v jejich prostředí v první čtvrthodině nastříleli dva góly.


S vítěznou sérií v zádech na jih Čech teď přijel i ligový exmistr z Liberce, domů na sever Čech se ale vracel s prázdnou. „Byli jsme na Liberec dobře připraveni,“ ocenil předzápasovou přípravu. „Věděli jsme, že v Liberci je hra postavena na Ivanu Hodúrovi, tomu ale Jarda Hílek nedal žádný prostor,“ vyzdvihl.


V neděli jede Dynamo do Plzně, která v tabulce poskočila už na čtvrtou příčku. S poraženeckou náladou tam prý ale budějovičtí fotbalisté rozhodně cestovat nebudou. „V minulé sezoně jsme Plzeň tady porazili a v Plzni jsme hráli 2:2. Uspět tam můžeme i teď,“ uzavřel Jaroslav Černý.