„S letní přípravou hráči začali devátého července a celou ji absolvovali v domácím prostředí,“ přibližuje lišovský předseda Smetana. „Trénovalo se třikrát týdně a o víkendu jsme hráli přátelská utkání,“ dodává.


„Výsledky nelze přeceňovat, my i soupeři jsme nastupovali v kombinovaných sestavách,“ racionálně přistupuje k přípravným zápasům Smetana. Lišov porazil Kaplici 2:1, zdolal Lažiště 6:0 a triumfoval na turnaji v Olešnici, kde ve finálovém duelu zvítězil nad pořádajícím oddílem nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Klady a zápory

„Hráči si během léta postupně vybírali dovolené, a tak se do přípravy zapojovali i dorostenci,“ jmenuje předseda Smetana jedno negativum a vzápětí jedno pozitivum letního přípravného odbobí. „Pro kluky z dorostu je určitě dobře, že si pobyt v „áčku“ vyzkoušeli,“ připomíná Smetana.

Kádr beze změn

Soupiska lišovského SK nedoznala během léta žádných výrazných změn. „Záleží na trenérovi, zda do mužstva zařadí nějakého dorostence,“ přenechává předseda Smetana iniciativu trenérovi Františku Havlovi.


Havel na lavičce Lišova působí coby hlavní kouč od začátku letošní jarní části soutěže, kdy vystřídal Miroslava Zabilku, který od mužstva odešel ze zdravotních důvodů. „Je to Lišovák, kluky zná, což je velké plus pro jeho práci i pro náš oddíl,“ libuje si předseda Josef Smetana.


Jak již bylo zmíněno, v minulé sezoně skončili Lišovští na čtvrtém místě I.A třídy, s pouhým čtyřbodovým odstupem za druhým „béčkem“ Sezimova Ústí. „Některé hráče mrzelo, že se jim nevyvedlo pár zápasů, ve kterých jsme ztratili právě ty chybějící body,“ připomíná předseda Smetana.

Důležité investice

Zatímco před rokem v areálu lišovského SK bylo nainstalováno nové tepelné čerpadlo, nyní mají Lišovští rozdělaný vrt na vodu. „Doufáme, že jej dokončíme zhruba do konce měsíce, protože v letošním dlouhodobém suchu trávník velice trpí,“ uvádí Smetana nezpochybnitelný fakt.


Druhou velkou letní událostí pro lišovské SK bylo kompletní zatravnění tréninkového hřiště. „Ve vápnech byla dříve škvára, teď je zatravněno tréninkové hřiště celé,“ přibližuje předseda Smetana.


Velký objem klubových finančních prostředků jde v Lišově do mládeže, která je dlouhodobě úspěšná. „Jedna z našich přípravek vyhrála okresní přebor, mladší i starší žáci se v minulé sezoně pohybovali na špici tabulky,“ pyšně zmiňuje úspěchy mladých fotbalistů předseda Smetana.

Nejprve Bechyně

V úvodních dvou kolech se Lišovští utkají doma s loni jedenáctou Bechyní a poté vyjedou k derby na hřiště českobudějovické Lokomotivy. „Je důležité uspět hned na úvod. Když hráči neuhrají nějaké body na začátku soutěže, je to pro ně pak psychicky těžší,“ připomíná Smetana starou fotbalovou pravdu.


„I letos chceme hrát dobře a pohybovat se na čele tabulky skupiny,“ konkretizuje cíle SK Lišov jeho předseda Josef Smetana.