V minulé sezoně atakovali pátým místem čelo tabulky I.A třídy, disponují stabilizovaným mladým kádrem a velkou část svého rozpočtu směřují do mládežnických týmů.


„V těchto dnech jsme ve fázi krystalizování sestavy, potřebujeme najít ty pravé hráče pro posledních pár postů,“ přibližuje předseda Lokomotivy Jiří Pečenka.


„Trenér zkouší hlavně mladé hráče, čekají nás poslední dvě přípravná utkání,“ uvedl Pečenka s tím, že v sobotu se černobílí utkají s Kamenným Újezdem na jeho hřišti a ve středu sehrají duel s Rudolfovem. „Jsou to soupeři na naší úrovni, hrají stejnou soutěž, v těchto utkáních bychom měli najít optimální sestavu,“ věří Pečenka.

„Nový“ brankář

Suchovrbenští získali na přestup nového brankáře, vlastně staronového, neboť kaplický Síkora již v Lokomotivě hostoval na jaře. „Je to prověřený hráč, měl by být naší jedničkou,“ prohlašuje na Síkorovu adresu předseda Pečenka.


„Z dorostu letní přípravu absolvovalo sedm hráčů, část z nich v A–týmu již zůstane a dva nebo tři by se dokonce mohli objevit v základní sestavě,“ naznačuje Jiří Pečenka.


Jediným hráčem, který Lokomotivu po sezoně opustil, je brankář Krauskopf, jenž odešel hostovat na Hlubokou. „V jednání je ještě příchod rudolfovského Zachary,“ doplňuje Pečenka.

Jen tři remízy

„Celkově je náš kádr stabilizovaný, byť trochu nezkušený, protože věkový průměr u nás dosahuje zhruba jedenadvaceti nebo dvaadvaceti let,“ nabízí Pečenka odpověď na otázku, proč měly zápasy Lokomotivy v loňské sezoně tak jednoznačné výsledky – dvanáct výher, jedenáct proher a pouhé tři remízy. „Kluci musí teprve získat zkušenosti,“ dodává Pečenka.


Letní přípravu absolvovali svěřenci trenéra Jiřího Nárovce, jenž u týmu zahajuje svou druhou sezonu, výlučně v domácím prostředí. „Se širokým kádrem jsme odehráli řadu přípravných utkání s různými výsledky, které nepřeceňujeme. Také jsme absolvovali turnaj v Chlumu u Třeboně, kde jsme obsadili konečné třetí místo,“ popisuje průběh letní přípravné fáze předseda Pečenka.

Zraněný Toman

Vrásky na čele způsobilo funkcionářům Lokomotivy pouze zranění klíčového hráče Tomana. „Příští týden by mohl začít s tréninkem a na konci měsíce by třeba mohl nastoupit k zápasu, ale to jsou jen velmi přibližné časové relace,“ nechce se plést lékařům do řemesla Pečenka.
Přes léto se v areálu Lokomotivy dočkal větší péče „pouze“ trávník. „Vůbec neprší, je sucho, tráva dostává zabrat,“ objasňuje zvýšenou starostlivost o pažit předseda Lokomotivy.


„Klub je ekonomicky zabezpečen dostatečně, mnoho finančních prostředků směřuje k mládeži. Na mladé hráče dlouhodobě sázíme, je to už takový trend,“ vysvětluje Pečenka a vzápětí dodá: „Letos jsme do soutěží přihlásili dvě nová mládežnická mužstva, a sice B–tým mladších žáků a B–tým starších žáků.“

Těžký začátek

Lokomotiva nemá na úvod soutěže zrovna nejlehčí vylosování. V prvním kole Suchovrbenští jedou do Soběslavi, o týden později se představí doma v duelu s Lišovem. „Pro letošní sezonu si neklademe žádné konkrétní cíle, určitě by ale nebylo špatné se opět pohybovat v první polovině tabulky,“ uzavírá předseda českobudějovické Lokomotivy Jiří Pečenka.