O ambicích týmu i celkové přípravě na vyšší soutěž jsme hovořili na velenickém víkendovém turnaji s trenérem Lokomotivy MUDr. Janem Jabůrkem.

Vaši svěřenci vyhráli okresní přebor, vrátili se do vyšší soutěže, jste s uplynulou sezonou spokojen?
Kdepak, vůbec ne. Nebyla to dobrá sezona. Sice jsme postoupili, ale to k úplné spokojenosti nestačí. Potřebné body jsme získali až po zimní přestávce po doplnění mužstva. Podzim byl však žalostný. Na jaře se výkon zlepšil, ale je třeba vidět, že jsme postoupili také díky příznivé konstelaci. Béčko Suchdola začalo prohrávat, navíc nechtělo postoupit a na špici se rozdělily body tak, že nám to vyšlo. Já osobně jsem spokojený nebyl ani náhodou.

Zřejmě jste tedy měl i výhrady ke kádru, který soutěž absolvoval?
Máte naprostou pravdu. To jsem říkal už vzápětí po skončení soutěže, že s tímto mužstvem bychom neměli v I.B třídě co pohledávat. Bohudík se mi podařilo mužstvo doplnit o fotbalisty, kteří se nám vrátili. Jedná se o hráče,které jsem tady trénoval už od jejich pěti let a jejichž tehdejší mužstvo vykopalo žákovskou I.A třídu.

Můžete být konkrétní a odtajnit jména těchto posil?
Pochopitelně. Můj kluk Michal hrál čtyři roky v budějovickém Dynamu a nyní se vrátil z Roudného. S ním přišli i jeho bývalí spoluhráči.

Prozradíte konkrétní jména dalších fotbalistů z kádru pro sezonu?
Peterek, ten hrál v Praze asi za čtyři mančafty, zkoušel to i na Spartě. Dále pak Kamiš, který dlouho laboroval s kolenem, nyní zase začne hrát. Vrátil se i Vláďa Kuruc, jež chytal za budějovickou Lokomotivu a byl také v Dynamu, měl ale zraněné koleno, to ho zastavilo.

Jak řešíte otázku brankářů?
Doposud jsme měli pouze jednoho gólmana, příchodem Kuruce budeme mít dva a to je velmi dobrá zpráva. Ze stejné garnitury je i Troják, výborný fotbalista, který je ale v Anglii, vrátí se na podzim, zimní přípravu již bude absolvovat. Do mužstva zařadím i některé dorostence, z nich jsou dva šestnáctiletí velmi nadějní. Po zranění se rovněž vrátil stoper Dvořák, jehož hra je určitě přínosem.

To ale budete mít až příliš početný kádr, co s hráči, kteří se pro soutěž nevejdou do základu?
Kdysi se tady pro nedostatek hráčů zrušilo béčko, nyní ho opět přihlašujeme do soutěže. Máme talentované mladíky. Ti, kteří se nevejdou do základu áčka, budou hrát za rezervu. Vždy je lepší hrát než vysedávat na lavičce.

Vypadá to, že se o příští roky bát v Č. Velenicích nemusíte…
…perspektivu velenického fotbalu vidím ve velmi dobrém světle, ale jen za předpokladu, že se s mladými bude pracovat a nebude se to dělat jako v minulosti, že se nic nedělalo. Ti kluci pochopitelně odcházeli do sousedních oddílů a tady zbylo pouze torzo, se kterým se paběrkovalo.

Jaké představy máte o umístnění Vašich svěřenců v I.B třídě?
Pokud se splní mé představy, věřím, že nebudeme hrát žádné druhé housle. Cílem bude postup do I.A třídy.

František Hešík