Pro sedmadvacetiletého Lukáše Adama nebyl start na fotbalovém turnaji v N. Včelnici žádnou novinkou, v dresu Dynama Č. Budějovice si tam už párkrát v minulosti zahrál. Tentokráte ale na turnaji bojoval v zelenobílém dresu Bohemians 1905, kam svého času z jihu Čech s více než třemi desítkami ligových zápasů odcházel.

V N. Včelnici Lukáš Adam odpovídal na dotazy Deníku.

Minulou sezonu jste začal v Bohemians, ale dohrával v kdysi slavné Dukle. Jaké to tam bylo?
Trenér Busta mi řekl, že bude dávat šanci mladým a že já asi moc hrát nebudu, a když se mi ozval pan Bittengl, že by potřebovali pomoct v Dukle se záchranou, vůbec jsem neváhal a hned tam odešel.

Promarněná sezona to asi tudíž nebyla?
To rozhodně ne. Druhá liga byla hodně kvalitní a my se chtěli zachránit, tak jsme hráli každý zápas naplno. To moje angažmá bylo sice z nouze, ale byl jsem hrozně rád, že jsem si mohl v Dukle zahrát.

Navíc jste se zachránili, takže váš záskok nebyl marný…
A pro mne to bylo hodně zajímavé, protože minulou sezonu jsme s Bohemkou hráli ve druhé lize o postup a další sezonu s Duklou o záchranu.

A co bylo těžší?
Určitě hrát o sestup. Tam se musí v některých zápasech vyhrát za každou cenu. S Bohemkou jsme za cíl postup neměli, a možná i proto jsme hráli uvolněně a zrovna se dařilo. To je tudíž samozřejmě lepší a hlavně jednodušší.

Letos si tudíž zahrajete opět o ligu?
Když se nic nestane, tak ano, ještě rok mám v Bohemce smlouvu. Já doufám, že se nám ta sezona povede jako ta první a že se vrátíme znovu do první ligy.

Teď vás tady na turnaji čeká zápas proti Dynamu, těšíte se na to? Je to pro vás pořád prestižní utkání?
Samozřejmě, že se těším. Je to sice jen příprava a určitě by bylo zajímavější, kdybychom se potkali v lize. I příprava se ale hraje naplno, jdeme na to!


Nakonec bylo vše jinak: Petržalka totiž postup do finále přenechala Bohemce, kterou tak místo boje o 3. místo s Dynamem čekalo vítězné finále s Libercem. Na klání se „svými“ Budějovicemi si tedy musí Lukáš Adam ještě počkat…