Dobrý zápas s lídrem? „Podle toho, z jakého hlediska,“ vrtěl nesouhlasně hlavou domácí kouč. Není divu, že ho musí zajímat především výsledek, když Malše bojuje o záchranu a doma by měla bodovat bez ohledu na to, který tým na její stadion zavítá.


Domácí nezanechali špatný dojem, třeba vydařená Šafránkova střela z 10. minuty stála za to, rozhodně nepropadli, jenže fotbal se nehraje na efekt, nýbrž o body. A ty si tentokrát odvezl soupeř. „Prohráli jsme – a řekl jsem to i v kabině – individuálními chybami. Horko těžko vyrovnáme na 1:1 a chvíli nato propadneme!“ litoval Václav Domin brzké odpovědi Klatov. Roudenští při založení útoku na své polovině hřiště přišli o balon, následný Zedníkův centr z levého křídla si Kučera skluzem usměrnil do vlastní sítě – 1:2.


Tři minuty předtím naopak chybovali hosté. Zkušený Šolc je vytrestal: ve vápně zasekl míč a umístěnou střelou k tyči vyrovnal. Byl to už jeho pátý gól v sezoně. „Výsledek 1:1 byl pro nás optimální, protože za tohoto stavu musely hrát dopředu Klatovy. Přinesl by nám bodový zisk, který by pro nás měl stejnou cenu jako tříbodový. Jenže Klatovy mají zkušené mužstvo, možná fotbalovější než Vyšehrad, a moc chyb nedělají,“ uznale se Domin vyjádřil o lídrovi divize A. Ten přece jen byl, jakkoli se Roudenští snažili držet krok, lepší, což potvrzuje vedle tří gólů ještě nastřelené břevno (45. Kulhánek) a tyčka (49. Kulhánek).


V situacích, které rozhodují zápasy, vyzrálý soupeř uplatnil větší přehled a důraz. Brejk do otevřené obrany po ose Zedník – Kulhánek – Kotáb v nastaveném čase už byl jen vítěznou tečkou za výletem na jih Čech, který přes některé trenérovy výhrady splnil účel – udržet se v čele divize. „Nečekali jsme, že to bude jednoduché. Hrajeme tři zápasy v řadě s týmy ze spodku tabulky a víme, že budou bojovat. Bylo by špatné, kdyby nebojovaly!“ nechal se slyšet kouč hostů Ivan Kovács.


Jeho protějšku, trenéru Dominovi se o poznání více zamlouvala druhá polovina utkání. „Tu kluci odjezdili, v tomto ohledu jim nemám co vytknout. Ale to nám nepomůže. Teď pojedeme do Bzové k utkání roku!“ myslel hned po Klatovech na nejbližší veledůležitý duel dvou přímých konkurentů v boji o záchranu. Suterén tabulky:


12. Bzová: 7 7 13 39: 59 28
13. Doubravka: 8 3 16 33: 47 27
14. Roudné: 7 6 14 31: 51 27
15. Trstěnice: 5 7 15 42: 61 22
16. Dobříš: 4 9 14 23: 41 21

Střelci v kádru Malše: 5 – Šolc, 3 – Kováčik, 1 – Novák, Vogl, Šafránek, Sláma.