Po závěrečném hvizdu se radovalo Roudné, které porazilo svého soupeře 3:1 (1:1). „Nebylo to vůbec lehké utkání, bavorovický tým tvoří ze sedmdesáti procent zkušení hráči,“ shrnuje roudenský trenér Václav Domin.

Rozhodla fyzička?

Domácí vedli již od první akce zápasu, ale soupeř dokázal po deseti minutách vyrovnat. „Věřili jsme, že Bavorovice uběháme, že se fyzická kondice našich mladých hráčů musí projevit,“ říká Domin.


Během poločasové přestávky byl prý v domácí kabině klid. „Hráčům jsem neměl co vytknout, s výjimkou krajních záložníků, kteří v první půli nebyli příliš aktivní,“ přibližuje kouč Domin, podle něhož byla právě zlepšená hra krajních středopolařů klíčem k úspěchu v druhé půli.


„Máme velice mladé mužstvo, které si ale věří. Bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme,“ komentoval dění po přestávce roudenský trenér.
Zodpovědnost na sebe po hodině hry vzal hrající předseda klubu Libor Šolc. „Celá akce začala u Vláska, jenž po lajně zatáhl míč, který mi poté poslal podél vápna Šafránek. Co nejvíce jsem se do střely opřel a rána nakonec skončila v síti,“ popisuje klíčovou branku na 2:1 Šolc.


Když se o deset minut později gólově prosadil i Václav Nohava, posila z Lomnice, bylo definitivně rozhodnuto. „Hrálo se korektně, ačkoliv šlo o okresní derby. Jsme rádi, že se nám nevymstila série neproměněných šancí z první půle a že jsme utkání dotáhli ke třem bodům, Bavorovice mají totiž velmi zkušené mužstvo,“ konstatuje hrající předseda Libor Šolc, kterého rovněž potěšila solidní divácká kulisa. „Lidé přišli a fandili nám,“ doplnil trenér Václav Domin.


„První zápas sezony je důležitý pro psychiku, za výhru jsme rádi,“ těší kouče Domina. „Mužstvo se musí postupně sehrát, mladí kluci budou v průběhu soutěže nabírat zkušenosti a věřím, že výkonnostně půjdou nahoru,“ přeje si trenér Roudného. „Mladí musí pochopit, že jim starší a zkušenější hráči mohou pomoci,“ dodává Domin.

Příště do Dražic

Ve druhém kole krajského přeboru čeká roudenské fotbalisty cesta do Dražic. „Dražice znám, je tam horká půda. Jezdíval jsem tam už v dobách svého působení v Českém Krumlově, doma jsou velmi nebezpeční, diváci je snadno vyburcují,“ prohlašuje na adresu příštího soupeře Malše trenér Václav Domin.


„K Dražicím máme respekt, ale rozhodně je to pro nás hratelný soupeř,“ soudí záložník a předseda klubu v jedné sobě Libor Šolc.