„I v nadcházející sezoně bychom chtěli uhrát minimálně těch čtyřicet bodů,“ přeje si prezident klubu a trenér A–týmu Karel Franěk.

S letní přípravou začali Fraňkovi svěřenci v úterý, tedy o týden později než většina mužstev KP. „Dvě třetiny hráčů pobývaly na dovolených. Nechtěl jsem, aby se mi na trénincích sešlo jen pár lidí,“ vysvětluje Franěk svůj prozaický tah. „Po čtyřech týdnech přípravy budou mít hráči do fotbalu mnohem větší chuť,“ je pevně přesvědčen bavorovický kouč.

Výběh a bago

Úterní podvečer strávili fotbalisté Marineru na prvním tréninku lehkým výběhem a seznamovacím bagem.

Program přípravného období mají fotbalisté v Bavorovicích pevně daný. „Trénovat budeme třikrát týdně a každý týden nás čeká také jeden zápas,“ přibližuje Franěk.

Tuto sobotu úderem desáté hodiny dopolední fotbalisté bavorovického Marineru vyběhnou na českobudějovickém Složišti k přátelskému utkání proti sedmnáctce Dynama, a již příští neděli je čeká první soutěžní duel nové sezony! Na domácím hřišti přivítají v prvním kole Poháru ČMFS Sezimovo Ústí, účastníka ČFL. Vítěz tohoto duelu si zahraje s prvoligovým nováčkem Příbramí.

Obhajují pohár

Bavorovice budou letos obhajovat vítězství v posledním ročníku Poháru JčKFS. První překážkou v cestě za opětovným ziskem poháru budou Netolice, kam Bavorovičtí zajíždějí o prvním srpnovém víkendu.

„Posledním naším soupeřem v přípravě by měla být Lomnice nad Lužnicí,“ uvádí Karel Franěk.

K dnešnímu dni čítá kádr Marineru dvacet jmen. „Záleží jen na hráčích, zda se prosadí a zda budou podávat odpovídající výkony,“ podotýká Franěk.
Jednání o hostování bylo dojednáno v případě Štojdla, Melichara a Babky. „Jednáme ještě o dalších dvou posilách,“ uvádí Franěk. Do přípravy se zapojili také dva nejlepší hráči bavorovické rezervy a jeden fotbalista naposledy působící v I.B třídě.

Skončí Vokurka?

„Jako obvykle chce skončit Sváťa Vokurka,“ usmívá se Franěk. Šestatřicetiletý bravurní střelec totiž začal stavět dům, a tak má na fotbal méně času.

„Další člen základní jedenáctky Karel Čondl by se chtěl vrátit do Křemže,“ informuje bavorovický kouč s tím, že Čondl se objevil na úterním tréninku.
V záležitostech spojených se změnami v kádru tlačí bavorovické funkcionáře čas. „Příští neděli proti Sezimovu Ústí už musíme nastoupit s registračkami,“ připomíná Franěk.

Přes léto se fotbalový areál v Bavorovicích nedočká významnějších změn. „Z realizace projektu přístavby kabiny rozhodčích a jedné kabiny pro fotbalisty sešlo,“ krčí rameny šéf bavorovické kopané.

„Od příštího týdne nás čeká mládežnický turnaj Budweis Cup a já jsem přesvědčen, že hřiště je připraveno perfektně,“ konstatuje Franěk, jenž se zhoršení kvality zeleného pažitu neobává. „Věřím, že se trávník nepoškodí. Už jen proto, že děti nemají takovou váhu a do soubojů nejdou tak naplno jako chlapi,“ vysvětluje Franěk s tím, že v Bavorovicích se turnaj hraje každoročně.

Náročný úvod

Novou sezonu zahájí fotbalisté Marineru pěkně zostra. Všetečný los jim pro úvodní dva duely přidělil skutečně lahůdkové soupeře. V prvním kole Bavorovičtí jedou do Roudného (loni čtvrté v KP) a týden poté doma přivítají ještě před měsícem divizní Jankov.

„Co se dá dělat, stejně s nimi někdy hrát musíme. Ono je to nakonec možná dobře, že je máme hned zkraje soutěže,“ lakonicky uzavírá prezident Marineru Bavorovice a trenér A–mužstva v jedné osobě Karel Franěk.

Martin Mls