Vrátil se tedy zpět do druholigové Opavy, kde jeho otec je předsedou představenstva. Řada lidí ho tudíž řadí do škatulky protekčních chlapečků.

„Vím, že řada lidí si myslí, že jsem protekční, ale není tomu tak. Otec mi jasně řekl, že mi ve fotbalovém životě pomáhat nebude. Pokud na to nebudu mít, hrát nebudu,“ říká Martin Uvíra. To byl i jeden z důvodů, proč se začátkem ledna vydal na zkoušku do Českých Budějovic. „Bohužel jsem se vrátil zpět, z budějovické strany mi ale nebylo vysvětleno proč,“ krčí dvacetiletý mladík rameny.

Na jihu Čech si zadělal na průšvih. Pro klubový web popsal důvody odchodu do Budějovic tím, že v Opavě měl problémy s trenérem a staršími hráči. „Rozhodně to nebylo tak, jak se psalo. Já jen řekl, že v Opavě nedělalo dobrotu to, že můj taťka je předsedou představenstva. Oni si to vyložili jinak a tak to napsali,“ tvrdí Uvíra. „Tak jsem to vysvětlil i opavské kabině a fanouškům. Já nikdy neměl nic proti Opavě. Vždyť jsem se zde narodil, na nic tady nedám dopustit. To, co kolem toho vzniklo, mě moc mrzí.“

Stáž v Českých Budějovicích bere jako dobrou zkušenost. „Podíval jsem se jinam, poznal, jak to chodí v prvoligovém klubu. Beru to jako velké plus,“ míní Uvíra, jenž si při podzimním hostování za Frýde v zápase v Břeclavi natrhl ledvinu. „V Budějovicích mě ale čekaly třífázové tréninky a ze začátku to bylo cítit,“ svěřil se.