Dvaadvacetiletá posila dorazila v létě na roční hostování z Olešnice. „Přišel za mnou pan Fabián, prezident, s tím, jestli bych nechtěl jít do Ledenic. Táta za ně dřív léta hrával, tak jsem byl rád, že mám možnost k nim jít,“ líčí Matuška letní přesun z Olešnice, kde nadále bydlí.

„Dva roky jsem byl v Borovanech v dorostu, se kterým jsme postoupili do kraje, od té doby jsem hrál v Olešnici, takže už jsem trochu potřeboval změnit prostředí,“ tvrdí Jiří Matuška, jenž studuje v Praze vysokou školu. „Jednou týdně si jdu sám zaběhat, hraji tam malý fotbal a ve čtvrtek se snažím stíhat tréninky. Pokaždé se to ale nepovede,“ připouští útočník.

Že přijde do Ledenic a povede s nimi I. B třídu, to sám nečekal. „Ale byl jsem se na ně podívat loni, když hrály v okrese o postup, a říkal jsem si, že s tím kádrem by do pátého místa mohly být. Že jsme první, to je příjemné překvapení,“ přiznává s úsměvem.

Po Malontech čeká na Slavoj derby v Olešnici. „Velice se na ně těším!“ ujišťuje Jiří Matuška. „Udržet první místo by bylo hezké, není to ale nejdůležitější,“ uzavírá.