Ještě před utkáním jsme s Michalem Skopalíkem, který zanedlouho oslaví 24. narozeniny, hovořili o jeho novém působišti.

Michale, byla vaše cesta do Písku hodně trnitá?
Docela ano. Moje cesta do Písku byla složitá. V tuto chvíli ani nevím, jak daleko jsou jednání ohledně mého příchodu do mužstva. Ještě jsem žádnou smlouvu nepodepsal, takže stále ještě nejsem hráčem Písku. Zatím jsem hráčem českobudějovického Dynama. Cesta sem byla dlouhá, nejprve mě zkoušeli v Jihlavě, poté v Hradci Králové, pak to se mnou bylo v Dynamu všelijaké. Byl bych velice rád, kdybych mohl v Písku zůstat. Hodně bude záležet na tom, zda se oba kluby domluví.

Do zahájení jarní části třetí ligy zbývají už pouze dva týdny. Myslíte si, že se vaše záležitost vyřeší během tak krátké doby?
Já doufám, že ano.

Jak jste zapadl do nového kolektivu?
Já bych řekl, že dobře. Všechno je v pohodě, protože spoustu kluků v týmu znám.

Kolik jste v přípravě odehrál zápasů?
Řekl bych, že dost. V Písku jsem hrál dva zápasy Platan Cupu za budějovické béčko, za Písek také dva–proti Sezimovu Ústí a nyní s Prachaticemi. Dále pak přátelské zápasy proti Bohemians 1905 a reprezentační devatenáctce.

Na jakém postu?
Když jsem do mužstva přišel, hrál jsem na postu stopera. Proti reprezentační devatenáctce jsem hrál poločas středního záložníka a nyní proti Prachaticím to opět zkusím jako střední záložník a druhý poločas vzadu na stoperu.

Kde vám to víc vyhovuje?
Mně je to jedno. Kam mě trenér určí, tam budu hrát.

Jaké jsou vaše dojmy z dosud odehraných přípravných zápasů v píseckém dresu?
Sehráli jsme velice kvalitní zápasy, hlavně s týmem Bohemians a s devatenáctkou. Písek má na třetí ligu velice kvalitní tým, což by měl potvrdit v jarní části soutěže.

Takže, pokud záležitost ohledně vašeho setrvání v Písku dopadne dobře, přivítáte to?
Určitě. V béčku Dynama bych asi nehrál, tam budou dostávat šanci mladíci, takže bych rád zůstal v Písku.

První jarní ligový zápas čeká Písek v Praze s rezervou Slavie. Jaký je to soupeř?
Slavia má poměrně mladý, hodně běhavý, kvalitní tým. Bude to dost těžký zápas, ve kterém by však Písek mohl bodovat. První čtyři kola budou asi rozhodující pro celé jaro, neboť v nich písecké mužstvo hraje třikrát venku.

Po podzimu je písecký celek v tabulce na výborném čtvrtém místě. Jak to bude na jaře?
Těžko říct. Myslím si, že se záchranou by mužstvo nemělo mít žádné problémy, naopak by mělo bojovat o přední příčky. Když se bude dařit, mělo by se hrát v horní polovině tabulky. Jak říkám, hodně bude záležet na tom, jak se podaří sezonu rozjet. Mužstvo by se teď mělo konsolidovat a dobře se připravit na nový ligový ročník.