V úterý proběhne ve sportovní hale v Č. Budějovicích od 17 hodin losovací aktiv všech kategorií, které dle ročníků zahájí halovou sezónu 18. listopadu a končí 16. března kategorií mladší přípravky.


Nejprestižnější soutěž, kterou je krajská halová liga mladších žáků pro ročník 1995 pořádaná v Týně nad Vltavou, bude mít letos opět výborné obsazení. Kromě SK Dynama ČB potvrdila účast všechna jihočeská divizní mužstva, eminentní zájem projevila Marila Příbram a kategorii doplní výborné týmy z krajské soutěže mladších žáků. „Zajímavostí je, že se do této kategorie nepřihlásily Český Krumlov a Strakonice, které loni sestoupily z divize do krajského přeboru,“ říká hlavní organizátor soutěže Václav Hrabík.


Plně obsazená je již i soutěž mladších žáků pro ročník 1996, která se rovněž odehraje v Týně nad Vltavou.


Nejvíce týmů se jako obvykle přihlásilo do kategorie starší přípravky pro ročník 1997. „Výběr deseti mužstev byl proto velmi složitý, ale díky přihláškám Českého Krumlova a Písku bude mít i tato kategorie dobrou úroveň. I další „třeboňská“ soutěž, mladší přípravka pro ročník 1999, má již minimálně dva náhradní týmy,“ tvrdí Hrabík.


I letos se díky výborné spolupráci s ostatními fotbalovými oddíly otevřou se stejným systémem soutěže kategorie 1998 a 2000 v nafukovací hale SKP ČB a kategorie mladších žáků v Týně nad Vltavou pro domácí tým, menší oddíly i mužstva, která se nedostala do krajské halové ligy. Kromě toho bude klub SKP ČB pořádat soutěž pro nejmladší fotbalisty narozené po 1. lednu 2001, jejíž systém bude zvolen až dle počtu přihlášených týmů. Jako každoročně se Týnská liga bude hrát rovněž v kategorii starších žáků, kde se uskuteční dva až tři turnaje.


Na základě velkého zájmu a výborné loňské zkušenosti bude pořádat Okresní komise futsalu ČMFS na přelomu února a března seriál přátelských zápasů na umělé trávě ve třech víkendových termínech, letos pro kategorii st. žáků a mladších dorostenců.


Přihlásit se lze u Pavla Ždycha na tel. 777 887307, kde lze zjistit i veškeré informace o připravovaných halových turnajích mládeže.