„Zatím se kluby dohodly na tom, že Mrkvička tady bude do neděle a zúčastní se turnaje v Berouně,“ potvrdil včera mostecký trenér Robert Žák, jenž možnou novou akvizici dobře zná ze svého působení v Dynamu. „Já ho testovat nemusím, protože vím, co v něm je, že toho loni v lize dost odehrál. Je to důrazný hráč, má dobrou střelu. Takových hráčů moc není, já bych ho bral,“ shrnuje kouč Mostu, jedním dechem ale dodává, že vše je odvislé od toho, jak se kluby na transferu domluví.

Naopak z Mostu zamířil na jih Čech 23letý Vitali Trubila, člen širší reprezentace Běloruska, jenž s Dynamem odjel už na soustředění do Rakouska. „Může hrát levou obranu či zálohu, dokáže obejít hráče, je důrazný a dynamický. Na svém postu patřil v lize v minulé sezoně k nejlepším vůbec,“ charakterizoval svého svěřence Žák, dle něhož Trubilu zdobí i osobní vlastnosti: „Je to bezproblémový, poctivý a skromný kluk, chce na sobě dál pracovat.“

Žák si je jist, že pokud by se Dynamo a Most nedohodly a Trubila v Dynamu nakonec nezůstal, že by v Mostu stejně nezůstal. „Měl nabídky z jiných klubů, taky do zahraničí. Dle mého soudu by do měsíce byl určitě pryč,“ uzavírá bývalý trenér Dynama.

Ortel o obou hráčích padne zřejmě po neděli.