S výjimkou Radima Pouzara přitom proti Chebu nastoupili mladí kluci kolem dvacítky. Zřejmě kádr pro novou sezonu?
Samozřejmě, vždyť polovina z nich přešla teprve na jaře z dorostu. Pokud jde o Radima Pouzara, s ním počítáme spíš jako s hrajícím asistentem. Do přípravy půjde jako hráč, ale vzhledem k tomu, že pro začátek přípravy počítáme tak se šestadvaceti hráči, zřejmě bude Radim vypomáhat i jako asistent.

Takže juniorka zase omládne?
Určitě, zase tu hranici posunujeme o něco níž. Bylo tomu tak ale už poslední zápasy, kdy jsme většinou dohrávali s pěti šesti dorostenci. Ta možnost jim tu šanci dát tady byla, proto ji dostali. Já to považuji za velkou devízu do budoucna.

Vám osobně přibyla i funkce asistenta trenéra Kmocha v áčku.
Nabídku dělat druhého asistenta u A–týmu jsem dostal a taky ji přijal. Dál ale budu mít na starosti béčko, takže dojde k většímu propojení a spolupráci mezi oběma mužstvy. S kolegou Kmochem jsme si řekli i nějaké věci, jak by ta naše spolupráce měla vypadat. Jednou z novinek je, že by i některé tréninky měly být víc propojeny.

Jak jste tu nabídku přijal? Potěšila vás? Je to pro vás další výzva?
Určitě. Mým snem, jako jistě většiny trenérů, je trénovat ligu. I kvůli tomu jsem studoval nejvyšší trenérskou kvalifikaci. Rád bych si to jednou zkusil i v lize, proto jsem nabídku na post druhého asistenta u áčka uvítal. Já prošel vlastně vším, od těch nejmenších dětí přes žákovské a dorostenecké kategorie až po ty muže. Nikam nechvátám, trpělivost je důležitá vlastnost.

Dojde v realizačním týmu juniorky k nějakým dalším změnám?
Ne. Akorát Jirka Lerch odešel k áčku a jeho funkci přebere právě Radim Pouzar. Láďa Bernát dál bude dělat vedoucího týmu a bude–li třeba, i druhého asistenta. A Venca Capl převezme jeho roli kustoda a dál bude dělat maséra.

Budete doplňovat kádr též o vytipované hráče z kraje?
V létě ne, zaměříme se na vlastní odchovance. Jak z dorostu, tak je budeme stahovat z hostování. Dveře nikomu nezavíráme, spíš ale někoho vyzkoušíme v zimě, kdy je na jejich poznání více času.