Osmnáctiletého útočníka Ladislava Nekvindu, jenž po přechodu z dorostu do juniorky Dynama na sebe upozornil dvěma góly na hřišti prvoligové Viktorie Žižkov, si ještě jako mladšího dorostence trenér Jiří Vlček vytáhl ze Čtyř Dvorů. „Jeho předností je hlavně rychlost a tah na branku. Sice toho dost zapaří, ale až nabere potřebné zkušenosti, mohl by z něj být výborný útočník,“ předvídá zkušený kouč.

My s Ladislavem Nekvindou hovořili v Písku, kde juniorka Dynama hrála s domácím nováčkem ČFL 1:1 (a kde se dnes střetne i se Slavií B).


Nepamatuji, že by Dynamo v samostatné české lize někdy na Žižkově vyhrálo. Vám se to teď povedlo, byť v přípravě, navíc vy jste dal dva góly. Jaký je to pocit?
Pěkný. Moc pěkný. Tím spíš, že to byl v přípravě náš první zápas.

Pěkné prý byly i ty vaše dva góly…
První gól jsem dal po samostatném úniku. Dostal jsem přihrávku od Pavla Svobody a šel z půlky sám, zkusil to levasem z vápna a gólman to asi trochu podcenil, tak to tam spadlo. Na druhý gól mi dal dobrou přihrávku Radim Pouzar, já byl sám před gólmanem, tak jsem to tam uklidil. Gólman šel na zem, tak jsem to chtěl dát nahoru a vyšlo to, jak jsem si přál.

Už v dorostu bylo patrné, že balony do běhu vám vyhovují. Je to tak?
Já jsem spíš rychlostní typ, do těch soubojů moc nejsem. Ale rychlost, to je moje.

Když jste na Žižkov jeli, s vítězstvím jste asi nepočítali…
Ten výsledek ze Žižkova je hodně dobrý, ale my opravdu do zápasu šli s tím, že chceme vyhrát. S tím my jdeme do každého zápasu, přece tam nepůjdeme s tím, že to prohrajeme.

Přispělo k tomu, že si zřejmě už víc věříte, i to, že jste už na jaře párkrát za juniorku nastoupil?
Určitě je to znát. Třetí liga je o něco rychlejší než liga dorostu, hlavně ale je tvrdší.

Čtyři dny po výhře na Žižkově jste v Písku už tak nezářili. Hlavně první půle, kdy jste v útoku hráli vy a Kučera, se trenéru Musilovi nelíbila.
Hráli jsme hodně staticky a nechodili jsme si s Kůčou pro míče. nebylo to dobré.

Vy jste měl dva slibné úniky, ale domácí beci, byť v obou případech za cenu faulů, vás zastavili. Těch ran asi schytáte dost?
Na to si zvykám. Ti stopeři už jsou většinou starší a pomalejší, a protože se jim snažím utíkat, tak mě seknou…

V juniorce Dynama je v této fázi dost nabito, takže vaším hlavním přáním asi je se v kádru udržet?
Určitě. Chtěl bych v béčku zůstat a hrát.

A co liga? Ta vás neláká?
Tak to asi každého, ne? Na to ale nemyslím, teď se soustředím jen na béčko. A co bude dál, to se uvidí.