Na podzim se daří Novým Hradům, béčkům Týna i Hrdějovic a do popředí tabulky se evidentně chtějí probojovat Nemanice, které znovu vyhrály, tentokrát na Hluboké.

Neúspěšnou sérii chytila Akra, Sedlec se na úkor nováčka konečně dočkal první výhry v sezoně (v hlavní roli byli Jodlové) a přenechal poslední místo Štěpánovicím.

AKRA ČB – HRDĚJOVICE B 2:3 (0:2) – Domácí i přes zlepšený výkon opět prohráli. Začátek zápasu vyzněl jasně pro Hrdějovice a v poločase hosté zaslouženě vedli 0:2. Ve druhé půli se výkon Akry výrazně zlepšil, po snížení na 1:2 v době největšího tlaku však hosté z ojedinělého brejku zvýšili na 1:3, a tím zápas prakticky rozhodli. Závěrečný zoufalý nápor znamenal pouze snížení na 2:3, ale na body ze strany Akry to nestačilo. Branky: Švepeš, Chmátal – Bukovinský 2, Jordán. Rozhodčí Šibor, ŽK 2:2, 40 diváků. (fik)

VČELNÁ – BOROVANY 1:1 (1:1) – Bojovný zápas vyzněl o něco lépe pro domácí. Hosté se tlačili do útoku, ale za celý zápas si nevytvořili vyloženou šanci. Domácí se ve 40. min. ujali vedení, po pěkné kombinaci skóroval St. Nejedlý. Brovany během minuty kontrovaly Př. Pilátem po rohu. Po přestávce hosté měli stálý tlak, ale domácí velmi dobře bránili a vyráželi do brejků. Z jednoho Kolouček mohl v 90. min. zápas rozhodnout. Ve vlezlém počasí se soupeři rozešli smírně. Sudí Šíma ze Ševětína, ŽK 1:1, 40 diváků. (frb)

N. HRADY – LIŠOV B 4:3 (4:1) – První poločas se odehrál zcela v režii domácího týmu. Už ve 2. min. vystřelil T. Jelínek a Bazal tečí ve vápně poslal domácí do vedení. V 6. min. Brousek na velkém vápně zpracoval míč na prsou a střelou z otočky těsně minul pravou tyč. Hosté dokázali ve 13. min.vyrovnat, hrubku obrany potrestal Toncar. Nerozhodný výsledek vydržel do 21. min., kdy Marhoun našel na levé straně křižnou přihrávkou Bazala a ten bez přípravy skóroval. Za dalších 10 minut si Marhoun obhodil lišovského stopera a střelou k tyči dal na 3:1. Stav poločasu stanovil po trestném kopu T. Jelínka domácí Tácha. Příznivý výsledek jako by domácí ukolébal, nakonec se báli o tři body. V 61. min. využil nedorozumění obrany s brankářem Vojč a v 65. min. z levé strany přehodil brankáře Winsbergera Toncar. V 75. min. byl hostím vyloučen Vojč za volejbalový útok rukou a od té chvíle domácí výsledek v klidu kontrolovali. Rozhodčí Soukal, ŽK 1:1, ČK 0:1, 50 diváků. (voch)

MOKRÉ – SEDLEC 3:4 (1:3) – Domácí, které trápí početná marodka, nastoupili v improvizované sestavě, a hlavně v prvním poločase to bylo na výkonu znát. V 21. min. udělali domácí chybu v rozehrávce a Jiří Jodl z rychlého brejku dostal hosty do vedení. Ve 32 min. brankář hostí Radek Holcepl vyrazil technickou střelu Romana Postla na tyč, při následném rohu byl však na hlavičku Romana Postla krátký. Závěr poločasu patřil Sedleci. Nejprve Radek Jodl z metru neuvěřitelně netrefil prázdnou branku, ale po pěkném průniku své zaváhání odčinil. Hned z další akce Jiří Jodl zvýšil na 1:3. V 57. min. Radek Jodl zakončil rychlý brejk. Domácí se nevzdali a nakonec sahali po bodu. Radek Rottner ze samostatné akce a Mir. Alexa z trestného kopu dostali nováčka zpět do hry. Největší šanci na vyrovnání měl Roman Šnajdr, jenž trefil hlavou z malého vápna tyč! Rozhodčí Pileček. ŽK 1:1, 35 diváků.(hra)

LEDENICE – TÝN B 0:1 (0:1) – Domácí v úvodu utkání neproměnili slibné šance (Strouha). Ve 20. min. brankář Týna Šmitmajer musel vyrážet na roh Medkovu střelu, mířící pod břevno. Ve 23. min. po centru hlavičkoval ve vyložené šanci Holomel, z 5 metrů dobře mířil k tyči, ale Šmitmajer opět čaroval! Nevyužité šance domácí brzy litovali, protože ve 25. min. ztratili na půlce míč. Krátký v brejkové situaci přenechal Lisnerovu přihrávku Karlu Kubíčkovi, jenž vnikl do vápna a obstřelil brankáře Vítovce – 0:1. Domácí to nějak zvlášť nerozhodilo a pokračovali v zahazování šancí. Kromě několika závarů po rozích se ve 36. min řítil sám na brankáře domácí Princl, ale šance se zalekl. Ve 40. min. Ledenice už křičely gól, ale Kolomanovi pokazil radost ofsajd. Zatímco v první půli hosté občas vystrčili růžky, ve druhé se hrálo na jejich polovině. Množství ledenických rohů, trestných kopů a pěkných akcí ke gólu nevedlo. Domácí mohli být spokojeni s předvedenou hrou, v koncovce však selhali. Narazili na teprve 16letou naději v brance Týna, gólmana Šmitmajera, jenž nahradil pracovně zaneprázdněného Rataje a zápas se mu extrémně povedl! Sudí Bednárek, ŽK 1:3, 60 diváků. (maš)

ŠTĚPÁNOVICE – SRUBEC 1:3 (1:1) – Domácí vzhledem k velké marodce nastoupili k zápasu v improvizované sestavě a soustředili se především na obranu. Srubec byl celou první půli lepším týmem a vytvořil si řadu slibných příležitostí. První gól však dali domácí: Po rohovém kopu se ve 35. min. trefil nejlepší hráč Štěpánovic Marek Fiktus. Hosté ještě do poločasu stačili vyrovnat Kohoutem. Druhý poločas přinesl vyrovnanou hru, ale své šance proměňovali pouze hosté. V 65. min. se hlavou po rohovém kopu trefil Hálek a po zaváhání domácích upravil na konečných 1:3 v 75. min. Leština. Sudí Cibranský, ŽK 1:3, 55 diváků. (gre)

HLUBOKÁ B – NEMANICE 2:4 (0:2) – Prvních deset minut patřilo domácím, kteří si vypracovali několik slibných šancí, ale chyběla jim přesnější muška. Po čtvrthodině hry se pohodlně prokličkoval obranou Hluboké Lukáč a lehkou střelou k tyči otevřel skóre. Ve 20. min. chyboval domácí Jonáš, Nemanice ještě netrestaly, ale další chybu Rubicka Kolář už ano. Po změně stran začali opět domácí aktivněji, ale vázlo jim zakončení, a tak v 70. min. do třetice uhodilo na druhé straně: Kolář zvýšil na 0:3. Za osm minut Ethem snížil. V 82. min. hlubocký Jonáš běžel sám na branku, Strnad ho zezadu stáhl k zemi, přesto sudí ukázal místo červené jen žlutou kartu! V 90. min. se prosadil nemanický kapitán Oulehla a Ethem ještě stihl výsledek alespoň kosmeticky upravit. Rozhodčí Kodl, ŽK 1:1, rohy 7:5, 20 diváků. (ben)

Další kolo (27. – 28. října): Hrdějovice B – Hluboká B, Borovany – Akra, Týn B – Včelná, Sedlec – Ledenice, Lišov B – Mokré, Srubec – N. Hrady, Nemanice – Štěpánovice.