Šlágr v Týně předčil očekávání, góly padaly i v nastaveném čase

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Okresní přebor fotbalistů o víkendu pokračoval 21. kolem. Štěpánovice nadělily doma Novým Hradům půltucet.

15.5.2007

Před utkáním Nemanic se Srubcem převzal čerstvý padesátník Petr Hůlka (zcela vlevo) dárkový koš. Hůlka, kterému bývalí spoluhráči a funkcionáři neřekli jinak než „Hošna“, je dlouholetým členem SK Nemanice, za který dříve sám hrával.Foto: M. Štěpánek

HRDĚJOVICE – HLUBOKÁ B 2:2 (1:0) – Rezervní týmy předvedly fotbal dobré úrovně. V prvním poločase byl rozdíl mezi mužstvy v koncovce. Zatímco hosté své šance mířili mimo branku, domácí Švec již v 11 min. technickou střelou k tyči překonal Mičana. Ten vynikl ve 25. min., kdy bravurním zákrokem vyrazil hlavičku Votruby z bezprostřední blízkosti. Zazářil i při Švecově střele z voleje. Hosté se trefili mezi tyče až ve 37. min., kdy si Pištěk poradil se střelou Jandery. Ve druhé půli si hosté vynutili mírnou převahu, domácí zase hrozili z rychlých kontrů. V 61. min. domácí ztratili míč před vlastní šestnáctkou a Jonáš tvrdou přízemní střelou vyrovnal. V 69. min. Švec svůj trestný kop, nařízený za faul na Teringla, posadil přesně na Čečkovu hlavu – 2:1. Hosté zabrali a domácím zle zatápěli. V 83. min. prošel Mareš podél brankové čáry, přihrál nabíhajícímu Sedlickému, jenž přízemní střelou vyrovnal . Utkání, které se divákům líbilo, tak skončilo zaslouženou dělbou bodů. Rozhodčí Cibranský, ŽK 2:1, ČK 0:1 (88. Kovář), přihlíželo 70 diváků. (číž)

LOKO ČB B – AKRA ČB 7:1 (2:1) – Zajímavé derby přineslo zaslouženou výhru domácím. Ve 25. min. sice J. Propš poslal hlavou hosty do vedení, ale pak už skórovali jen domácí: Bér překvapivou střelou vyrovnal a Toman dorážkou brankářem vyražené Milotovy střely do poločasu obrátil skóre. V 55. min. po zpětné nahrávce Miloty dal důležitý gól Mathe – 3:1. To hosty položilo, a tak proti soupeři, který hrál s velkou chutí, inkasovali ještě čtyřikrát! V 74. min. přidal z trestného kopu svou druhou branku v zápase Mathe. V 82. min. dorazil Milotovu střelu do tyče Krotký, poté skóroval opět Krotký a brankovou tečku v utkání obstaral Milota. Rozhodčí Knotek, ŽK 2:1, přihlíželo 40 diváků. (zab)

H. STROPNICE – ŽABOVŘESKY 2:2 (1:2) – Hraničář musel vinou zdravotních problémů udělat několik změn v sestavě, naopak hosté přijeli se zkušeným vůdcem Valachovičem, jemuž vypršel trest, a stal se nepřehlédnutelnou postavou celého utkání. Silný vítr ovlivnil výkon některých hráčů, obzvlášť brankář hostů Hanzal nebude na zápas rád vzpomínat. Vše začalo v 9. min., kdy Kotrč zahrával standardku. Vysoký centr vítr zastavil ve vzduchu a míč zapadl brankáři do brány! Velkou šanci měl domácí Lang, ale neproměnil ji. Na druhé straně nastřelil Ryneš břevno. Ve 20. min. hosté Valachovičem srovnali skóre. Ve 26. min. exligový veterán zajistil hostům penaltu, kterou Šindelář proměnil. Ve druhé půlce se domácí pokoušeli přitlačit soupeře k vlastní šestnáctce centrovanými přihrávkami. Trenér Žabovřesk reagoval stáhnutím Valachoviče na post stopera. Bod zajistil Hraničáři v 86. min. David Szypula po centru Betuštiaka. Remíza byla spravedlivá. Rozhodčí Zabilka, ŽK 1:3, sledovalo 70 diváků. (drb)

TÝN B – BOROVANY 2:2 (0:1) – Šlágru kola nabídl dobrý a napínavý fotbal. Domácí, posíleni o Hrdinu, jenž si chtěl zahrát za béčko speciálně s Borovany, začali aktivněji, avšak své šance neproměnili. Hosté se začali osmělovat po čtvrthodině hry a ve 20. min udeřili: Kubíček zachytil špatný odkop obránce – 0:1. Do druhé půle domácí vyběhli s cílem co nejdříve smazat manko. Neúnavný Hrdina rozděloval přihrávky na všechny strany, domácí si vytvářeli šance jako na běžícím pásu. Jakub Kubíček ve 46. min. zakončil do brankáře, za chvíli vychytal Lukeše výborný Huska. V tlaku hosté faulovali ve vápně Meidla, který sám pokutový kop bezpečně proměnil. Týn ještě vystupňoval svůj tlak, ale neproměňoval ani ty nejvyloženější šance: v 71. min. Lukeš trefil tyč, v 82. min. Hrdina přešel přes tři hráče a po jeho centru hlavičkoval Meidl, Huska však zázračně kryl. V 84. min. Adámek střílel znovu jen do brankáře. Hosté zahrozili Račákem, Rataj trestný kop vyrazil, ale to zdaleka nebylo vše! Ve druhé minutě nastaveného času Bednarčik vybojoval míč pro Vařila, jenž dostal Týn do vedení – 2:1. A hned v příští minutě Račák po dlouhém centru placírkou vyrovnal! Fotbal diváky s pevnými nervy bavil až do závěrečného hvizdu. Borovany se opíraly o zkušené Husku, Linharta a Račáka. Na jaře nepřijel do Týna v OP lepší tým. Rozhodčí Šťastný, ŽK 4:3, přihlíželo 120 diváků. (mař)

SEDLEC – LEDENICE 3:1 (1:1) – Domácí začali zápas velice nešťastně, když brankář Holcepl už v 6. min. nastřelil po malé domů ledenického Pavlíka a od něj míč doputoval do branky. Půl hodiny se z nečekaného úderu Sedlečtí sbírali, až si po faulu na Kučeru postavil míč Pavlíček a z 20 metrů bombou o tyč vyrovnal. Pak ale domácí jako by přestali hrát a hosté mohli znovu jít do vedení, ve spalovače šancí se však proměnil Pavlík, a proto se šlo do kabin za vyrovnaného stavu. Druhý poločas už měli domácí znatelnou převahu, kterou po hodině hry přetavil v gól Kučera: své sólo zakončil 17. gólem v sezoně. Deset minut nato vysunul J. Jodl Andrleho a ten se trefil přesně mezi nohy brankáře Vítovce. Dvě minuty před koncem ještě Holcepl chytil hostujícímu Péterovi penaltu. Rozhodčí Šíma, ŽK 2:1, přihlíželo 70 diváků. (tok)

ŠTĚPÁNOVICE – N. HRADY 6:2 (4:1) – Duel soupeřů z konce tabulky vyzněl přesvědčivě pro domácí. Hned první vážnější situace před Staškovou brankou ve 4. min. znamenala gól: nikým bráněný Marek Fiktus z vápna uklidil míč k levé tyči. Tentýž hráč po přihrávce navrátilce Řáhy zvýšil ve 22. min. na 2:0. Po půlhodině hry udeřilo potřetí: odražený míč po Suchánkově hlavičce dobře trefil Míka. Za pět minut snížil Zajac po přihrávce Bazala, nejlepšího hráče soupeře. Na konci poočasu se na malém vápně nejlépe zorientoval Palus – 4:1. Domácí i druhý poločas začali s chutí a v 50. min. nepovedená střela Řáhy se nakonec ukázala být ideální přihrávkou pro Paluse. Poté domácí polevili, což se jim vymstilo, zlepšená hra hostí znamenala gól z kopačky Marhouna. V závěru ještě potěšil velký počet diváků (víc než polovinu tvořily ženy) krásným gólem z trestného kopu Marek Fiktus, autor hatricku. Nejhezčí akce utkání paradoxně brankou neskončila: prudký centr R. Suchánka napálil z voleje Kopačka do břevna. Rozhodčí Pileček, ŽK 2:0, přihlíželo 85 diváků. (gre)

NEMANICE – SRUBEC 3:2 (2:1) – Hned z prvního rohu ve 12. min. po odraženém míči z hranice velkého vápna nádhernou střelou skóroval Kotaška. Zatímco domácí byli nadále iniciativní, hosté poprvé ohrozili gólmana Botka až po půlhodině hry. Ve 35. min. min. Vařák nádherně poslal za obranu Koláře, jenž udělal kličku brankáři – 2:0. V posledních vteřinách první půle hostující Geršl z nenápadné akce snížil. Po nástupu do druhé půle jako by domácí byli myšlenkami ještě v šatně a po hrubé chybě brankáře Geršl vyrovnal. Botko si napravil reputaci, když zmařil jasný gól Novákovi. Nemanice se zakously do soupeře, Kolář nastřelil tyč a vzápětí Vařák břevno! V 66. min. musel vystřídat Botko, do branky si stoupl Vařák a po nevyužitých šancích Nemanic podržel spoluhráče v závěru, kdy bravurně kryl šanci Mottla. Minutu před koncem jako správný kapitán zachránil domácí Oulehla dorážkou ze skrumáže. Rozhodčí Ambrůžek. ŽK 2:2 (Bláha, Leština - Korotvička, Geršl), vidělo 50 diváků. (ště)

15.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
Ilustrační fotografie.

Policisté hledají svědky napadení

Pohřešovaný Václav Janutka z Vitějovic.

Prachatická policie hledá seniora z Vitějovic

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

OBRAZEM: Šumavské počasí fotoaparátem Romana Szpuka

Vimpersko - V neděli 10. prosince k večeru se na Vimperk sypal sníh, v noci sněžení ustalo, začalo divoce foukat, pak se objevil déšť, a tak jsem se vypravil ráno 11. prosince na Boubín, abych zjistil, kolik sněhu přibylo.

Natočte to klidně na mobil, říká vítězka filmového festivalu

České Budějovice – Studentka vyhrála filmový festival. Třiadvacetiletá Tereza Vágnerová, absolventka umělecké školy ze Zlína zvítězila se svým dokumentárním snímkem na 7. ročníku českobudějovického Filmového festivalu Černá věž, který se nedávno uskutečnil v Českém rozhlase České Budějovice, v soutěžní sekci Studentský film.

Důležité je, že kluci chtějí hrát jiný hokej, chválí kouč Motoru Marian Jelínek

České Budějovice – Po třiceti odehraných kolech jim patří žlutý trikot lídra soutěže. Hokejisté ČEZ Motoru vedou tabulku první WSM ligy. Na vavřínech však mužstvo rozhodně nespí. Náročný trenér Marian Jelínek vyplnil svým svěřencům právě probíhající reprezentační přestávku tvrdým tréninkem. „Pořád je na čem pracovat,“ usměje se kouč. V pondělí jeho svěřenci přivítají v Budvar aréně Prostějov (17.30).