TÝN B – BOROVANY 2:1 (0:1) – Na první kolo se hrál dobrý fotbal. Domácí po špatných výsledcích v přípravě nastoupili s respektem a lídr tabulky je v úvodu zatlačil. Ve 4. a 8. min. vychytal Kubíčka mladý brankář Šmitmajer. Týnští odpověděli šancí dorostence Vlkovjana. Hosté domácí uzavřeli a hrálo se výhradně na polovině Týna, kde uhodilo ve 39. min.: po centru Račáka A. Pilát s přispěním teče obránce dostal Borovany do vedení. I druhý poločas hosté začali náporem a ve 48. min. střelu A. Piláta vyrazil mladý gólman Šmitmajer, jenž odchytal během víkendu tři mistrovská utkání: za ml. a st. dorost a za béčko mužů! V 50. min domácí Pešta kopal roh a J. Kubíček hlavou skóroval. Týn srovnal nejen skóre, ale i krok, a tak začalo být rušno před oběma brankami. Šmitmajer zneškodnil šance Račáka (67.) i Kubíčka (70.). V 72. min. Pešta rozehrál roh a Bouda nádhernou hlavičkou “angličanem“ o břevno strhl vítězství na stranu domácích, kteří na hřišti dřeli do úmoru a se štěstím vedení uhájili. Rozhodčí: Silmbrod – Ridvan, Kotek. Hráno bez karet, 130 lidí. (mař)

ŠTĚPÁNOVICE – MOKRÉ 0:0 – Dvacet minut trvalo oběma můžstvům, než se po zimní přestávce srovnala s měkkým terénem. První gólové šance měli domácí, ale Palus ani Míka své příležitosti neproměnili. Hosté zahrozili ve 30. min., kdy Navara z trestného kopu trefil levou tyč. Do poločasu měli hosté ještě další dvě slibné příležitosti, ale Mlýnek byl vždy na místě. Velmi blízko gólu do šatny byl ve 43 min. domácí Kopačka, který po narážečce Marka Fiktuse jen těsně minul odkrytou branku. Úvod druhé půle patřil domácím. Míka ve 48. min. trefil obloučkem břevno a několik dalších slibných příležitostí s přehledem likvidoval výborný Alexa v brance hostí. Poté se hra vyrovnala a do konce zápasu se již žádný zázrak v podobě gólu nekonal. Rozhodčí Ambrůžek, ŽK 0:2, přihlíželo 50 diváků. (gre)

SEDLEC – HRDĚJOVICE B 1:2 (1:0) – Poslední domácí se čtyřmi posilami začali proti druhému celku tabulky skvěle. Nejlepší střelec posledních dvou ročníků Kučera, který se vrátil z Dřítně, aby pomohl Sedlci zachránit soutěž, se trefil už po padesáti vteřinách hry! I nadále se hrálo za velké převahy domácích, jenže v další šanci se Kučera netrefil mezi tyče a podobně se ve dvou šancích (ne)vedlo Šindelářovi. Dvě minuty před poločasem prošlo obranou Hrdějovic útočné duo Šindelář – Kučera, druhý jmenovaný byl faulován a sám zahrál pokutový kop, který výborně kryl brankář Mičan. Ve druhém poločase Hrdějovičtí hodně zlepšili a vynutili si územní převahu. Ta se ještě zvýšila poté, co domácí dvakrát nuceně střídali, a celý poločas odehrál kulhající Kučera. Domácí obrana odolávala až do 80. min., kdy po skrumáži vyrovnal Dolejšek. Zkáza Sedleckých byla dokonána minutu před koncem, kdy domácí obrana doslova nabídla vítězný gól Janu Rybeckému. V utkání dvou týmů z opačných konců tabulky tak šťastně zvítězili favorizovaní hosté. Rozhodčí Feitl, hráno bez karet. Rohy 10:4, přihlíželo 50 diváků. (tok)

SRUBEC – VČELNÁ 4:0 (2:0) – Domácí mužstvo mělo od začátku utkání velkou převahu. Hosté působili zakřiknutým dojmem a jedinou šanci si vytvořili až na konci utkání za stavu 4:0. Největšími oporami vítězů byli Kroupa, Tomšů a autor dvou branek Hálek. Branky: 7. a 86. Hálek, 29. Kohout, 72. Koudelka. Rozhodčí Knotek, ŽK 3:1, 50 diváků. (vit)

HLUBOKÁ B – N. HRADY 3:1 (1:1) – Záchranářskou etapu odstartovali domácí tlakem, ale bránu vážněji neohrozili, a tak se ve 13. min. dostali ke slovu hosté a hned z toho byl gól: trestný kop z vlastní poloviny tečoval obránce Mašek, míč skončil za zády brankáře Hartuse – 0:1. Ve 25. min. přímý kop Jankovského lehce tečoval hlavou Pechánek, ale nevyzrál na brankáře, který vzápětí pokryl i dorážku Hrdého. Ve 29. min. Hlubočtí nastartovali obrat. Jonáš zatáhl míč po pravé straně a centrem vybídl Jankovského k elegantní patičce. Po dobrém kolektivním výkonu domácí ve druhé půli zvrátili zápas. V 52. min. Beneš dorazil Jankovského přímý kop. V 60. min. si postavil balon k rohovému praporku výborně hrající Jankovský a poslal jej na přední tyč, kde Pechánek prodloužil centr na kapitána R. Váchu. Dlouhé nakopávané míče Nových Hradů za obranu si domácí pohlídali a kontrolovali zbytek utkání. Rozhodčí Zabilka, ŽK 5:1, 60 diváků. (alv)

NEMANICE – LEDENICE 1:4 (1:2) – Domácí vstoupili do důležitého utkání aktivně, už ve 2. min. po Palkoskově prodloužení vnikl do vápna Malík a chladnokrevně obstřelil gólmana Vítovce! Od 10. min. však začali přebírat iniciativu hosté, získali střed hřiště a ve 22. min. překonal svou střelou Botka Jarůšek, jenž se za hranicí šestnáctky opřel do míče. V 38. min. Oulehlu v dobré šanci vychytal Vítovec. Před přestávkou Pavlík z brejku potrestal chybu obrany a Ledenice vedly. I ve druhé půli byla aktivita na domácích kopačkách, jenže v 70. min. stoper Dubský fauloval ve vápně pronikajícího Pavlíka, nejlepšího muže na hřišti, a Peter penaltu proměnil. Konečný výsledek stanovil z individuální akce přesnou střelou pod břevno Pavlík. Domácí se přesvědčili, že bez tréninkové morálky se body nedostaví. Rozhodčí: Silmbrod – Vejčík, Novák. ŽK 1:1, sledovalo 120 diváků. (ben)

LIŠOV B – AKRA ĆB 2:1 (1:0) – V Lišově byl k vidění průměrný zápas. V 15. min. Vojč uvolnil Šťastného, jenž obešel dva obránce a otevřel skóre – 1:0. Ve 41. min. byl za vzájemnou potyčku vyloučen Bušta a domácí v deseti od té doby hrozili převážně z brejků. Hosté jim se zvyšujícím se tlakem dávali čím dál víc místa, sami si počínali bez nápadu a nakopávanými míči neuspěli. V 74. min. vybojoval na půli míč Kočvara, posila z áčka, prošel obranou Akry a zvýšil na 2:0. V 81. min. se z 25 metrů opřel do míče P. Šauer a korigoval výsledek. Závěrečný tlak hostů byl pouze platonický. Rozhodčí Pileček, ŽK 1:2, přihlíželo 80 diváků. (kub)

Příští kolo (5. – 6. dubna): Týn B – Hluboká B, Borovany – Sedlec, Hrdějovice B – Lišov B, Akra ČB – Srubec, Včelná – Nemanice, Ledenice – Stěpánovice, Mokré – N. Hrady.