Druhé Borovany stále na lídra ztrácejí tři body, navíc mají horší vzájemná utkání. Pokud příští kolo Ledenice vyhrají v Lišově, mohou bez ohledu na výsledek zápasu Borovan s béčkem Hrdějovic už slavit.

LEDENICE – SEDLEC 2:1 (2:1) – Lídr udeřil hned v první minutě. Po levé straně zatáhl míč Pavlík, na jeho přetažený centr si naběhl Lamáček a poslal hlavičkou z malého vápna míč pod břevno – 1:0. V 8. min. měl prostor ke střele Strouha, z 20 metrů mířil k tyči, střelu ale pokryl brankář Hanzal. Hosté nebyli bezzubí, naopak několikrát ohrozili domácí tým nebezpečnými brejky. Především rychlý Tomáš Kučera dělal obraně potíže. V 15. min. se uvolnil přes Řimnáče a na malém vápně vyzval ke skórování volného Kácu. Ve 22. min. hosté zahrozili znovu a po rohovém kopu se míč ze skrumáže odrazil do tyče! Ve 27. min. Sedlec měl výhodu trestného kopu ze 30 metrů, tečovaný míč se dostal k Jodlovi, jehož technický oblouček musel z brankové čáry vykopávat Strouha! Kritickou čtvrthodinu Ledeničtí ukončili ve 30. min., kdy Jarůšek u praporku obešel dva protihráče a ve vápně našel Pavlíka, jenž nadvakrát prostřelil Hanzala. Ve druhém poločase už fotbalisté Ledenic měli jasnou herní převahu a hosty do jiné šance nepustili. Naopak sami v několika případech mohli své vedení navýšit: v 62. min. Lamáček z pěti metrů hlavičkoval nad bránu, v 64. min. hlavičku Radomíra Kučery chytil na čáře Hanzal, v 81. min. Pavlík sám před bránou poslal míč tvrdou střelou nad . . . Rozhodčí Ambrůžek, ŽK 0:3, sledovalo 70 diváků. (maš)

HLUBOKÁ – HRDĚJOVICE B 4:0 (1:0) – Domácím opět výrazně vypomáhali mladíci, ať již z dorostu nebo z A mužstva a předvedená hra se musela hrstce přihlížejících diváků líbit. Hru s přehledem dirigoval Karel Vácha, který se dostal hned ve 3. minutě do šance, ale Rozumovu přihrávku nezužitkoval. První branka padla ve 13. minutě, kdy si výborný Belovič zaběhl za obranu hostí na Čermínovu přihrávku a dal hlavou na 1:0. O dvě minuty později se ocitl ve vyložené šanci opět K. Vácha, trefil však pouze nohy vybíhajícího brankáře hostí. Po změně stran se v 57. minutě krásně trefil rychlý Jonáš, když ideální přihrávku R. Váchy uklidil nekompromisně za záda hostujícího gólmana – 2:0. V 65. minutě se musel natáhnout domácí gólman, když s námahou vyrážel střelu hrdějovického J. Rybeckého. V 81. minutě si Belovič pohrál s obranou hostí i s brankářem a jeho zpětnou přihrávku proměnil v pádu K. Vácha ve třetí branku. V 86. minutě střídající P. Tůma vybojoval míč, krásně přihrál Janderovi, ten našel volného Jonáše, jenž dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:0. ŽK 0:1, rohy 4:9, 46 diváků, sudí Šíma. (ben)

ŠTĚPÁNOVICE – NEMANICE 2:1 (0:0) – Ve Štěpánovicích se hrál fotbal slušné úrovně. Domácí měli v prvním poločase mírnou převahu, ale veškeré jejich nebezpečnější situace s přehledem řešila nemanická obrana v čele s výborným Botkem v bráně. Největší šanci hostí měl v závěru půle Petrovič. Jeho třelu z malého vápna reflexivně vyrazil Mlýnek. Začátek druhého poločasu patřil hostům. Zejména Palkoska dělal domácím obrancům velké potíže. Jeden z jeho průniků byl dokonce zakončen střelou do břevna. V 65. min. však přišla velká chvíle domácích. Levý křídelní útočník Fiala našel zpětnou přihrávkou Kopačku a ten z voleje cirka z 22 metrů nedal Botkovi šanci – 1:0. Radost domácích však trvala jen tři minuty. Po centru z pravé strany vymetl pravý roh Mlýnkovy branky Šindelář. Domácím se však v 75. min. podařilo zopakovat předešlou situaci a spolupráce Fiala - Kopačka opět slavila úspěch v podobě druhé přesné střely k pravé tyči branky Nemanic. Snaha hostí o vyrovnání končila na hranici pokutového území. Obětavý výkon domácích pokazilo jen udělení tří žlutých karet v posledních minutách zápasu. Radost z výhry i tak byla veliká. Branky: Kopačka 2 – Šindelář, ŽK 3:0 (Kopačka, Mir. Fiktus, Borovka), 50 diváků, rozhodčí Zabilka. (gre)

N. HRADY – SRUBEC 1:2 (0:1) – V utkání mužstev z horní poloviny tabulky byli hosté o branku lepší. Lepší začátek měli ale domácí, když pozornost brankáře vyzkoušeli střelami těsně za velkým vápnem Marhoun v 10. min. a Vikt. Jelínek ve 21. min. Udeřilo však na druhé straně – po rohovém kopu se trefil hlavou Tomšů. Domácí vyrovnali ve druhém poločase už po sedmi minutách, Brousek střelou z otočky dokonale zužitkoval Bazalovu přihrávku. Pro domácí to vypadalo ještě nadějně po hodině hry, protože v 65. minutě byl vyloučen hostům Novotný za stažení Marhouna. V 67. min. se k odraženému míči dostal domácí Tácha, jeho pokus ale zastavil brankář na brankové čáře. Hosté bojovali a v 85. minutě dokázali i v oslabení rozhodnout ve svůj prospěch: Hrouda po přihrávce zprava vystřelil a brankář Winsberger si srazil míč do sítě.Domácí se ještě pokusili o vyrovnání ve druhé minutě nastaveného času, Marhoun poslal do pokutového území míč Bazalovi, ten ho bohužel netrefil dobře a hostující brankář jeho pokus chytil. ŽK 1:2, ČK 0:1(Novotný), 40 diváků, rozhodčí Pileček. (voch)

AKRA ČB – BOROVANY 0:3 (0:0) – Akra soupeře v prvním poločase dokonale zaskočila. Její hráči se lépe pohybovali a byli i důraznější. Ve 24. min. dobrou hru korunovali i vedoucím gólem, ten však rozhodčí pro údajný faul na brankáře neuznal. Ve 30. minutě z dobré pozice J. Propš přestřelil branku. Druhá půle začala podobně, domácí stále měli vrch. Zlom v utkání nastal ve 54. minutě, kdy penalty, dle názoru domácí dost přísné, dal Račák na 0:1. A než se domácí vzpamatovali, dal jim Brenner ze skrumáže druhý gól. Poté hosté již výsledek drželi, kontrolovali hru a v závěru ještě upravili na konečných 0:3 – podruhé se trefil Brenner. ŽK 2:2, 40 diváků, sudí Knotek. (fik)

MOKRÉ – LIŠOV 1:0 (1:0) – Ve střetnutí zkušených hráčů Mokrého s mladíky z Lišova se hrál bezstarostný fotbal, ve kterém byli domácí lepší v prvním poločase, hosté měli mírnou převahu v poločase druhém. O osudu celého zápasu rozhodla podařená střela Alexy z pětadvaceti metrů ve 34. minutě. Domácí měli více gólových šancí, při nich ale hosty výrazně podržel brankář Maršán. Nejlepší zákroky předvedl proti Kruťkovi a Hrádkovi, kterým zneškodnil v 11. a 16. minutě samostatné nájezdy. Navíc v 62. min. vyrazil gólovou hlavičku Hrádka na roh. Domácí obranu naproti tomu nejvíce zaměstnával Vojč, ale bez gólového efektu. V herně vyrovnaném zápase si domácí vítězství vzhledem k množství šancí zasloužili, tři body si ale odvážel Lišov. ŽK 3:1, 20 diváků, řídil Soukal. (hra)

VČELNÁ – TÝN B 3:4 (1:2) – Na hřišti posledního mužstva soutěže se hrál rušný fotbal, ve kterém nejvěrnější diváci viděli dohromady sedm branek: tři z nich dali domácí Váša, Hebík a Šálek, čtyři hosté z týnské rezervy (Adámek 2, Krátký, Bilahorka). Více podrobností jsme včera ze Včelné nedostali. (nev)