Předčasně ukončený duel se bude opakovat a kdo ví, jak to v neděli (10.30) dopadne?

Manažer se hněvá

Olešnickým manažerem cloumá zlost. Na hlavního arbitra, kapitána i domácí činovníky, že v 75. minutě připustili konec utkání. „Ani nevím, jak se k tomu slušně vyjádřit,“ kroutí hlavou manažer Jaroslav Buřič, šéf Komise rozhodčích OFS ČB, a ujišťuje: „Kdybych byl na zápase, tak se to nestalo!“ V té době však pískal utkání IV. třídy ve Slavči.


Olešnice měla tři body na dosah. Stačilo Málo. Hrát na údržbu, v psím počasí ještě na chvíli zatnout zuby.
„Kapličtí přijeli hodně oslabeni, protože ve stejnou dobu hrálo áčko. A bez pendlů béčko není ani béčko, jasně jsme je přehráli,“ říká Jaroslav Buřič, jenž je přesvědčen, že se utkání mělo dohrát. „Když se dohrálo ve Slavči nebo v Horní Stropnici, mohlo se dohrát i v Olešnici,“ zlobí se, a to zejména na rozhodčího z Čížové Michala Chudožilova.


Podezřívá ho, že kapitány mohl uvést v omyl, neboť se sám domníval, že bude platit výsledek dosažený na hřišti. „S tím se náš kapitán Tomáš Kačírek spokojil. Je mladý.“

Nezpůsobilý terén

Domácí hráč Lukáš Lenk patřil k přímým aktérům zápasu. „Terén byl nezpůsobilý. Kapitáni a rozhodčí se domluvili, že zápas ukončí, tak jsme jej ukončili,“ popisuje bezelstně fotbalista Sokola. „Netušili jsme, že se zápas bude muset opakovat,“ přiznává. I když kapitán se spoluhráči ukončení nekonzultoval, nic mu nezazlívá. „Ne, ne, nic takového. Kdo to měl vědět?“


Přinejmenším hlavní arbitr Michal Chudožilov. I když se proti ničemu neprovinil: chránil zdraví hráčů, když v dobré víře předčasně pustil oba týmy do kabin. „Všichni byli rádi, že se skončilo,“ zaznamenal arbitr.

Čerti se ženili

Ani zkušený asistent rozhodčího Miloslav Špelina nic nenamítal. „Byla nehorázná vánice! Taková, že na nás, lajnové rozhodčí, hlavní ani neviděl,“ popisoval barvitě.


Fakt, že se zápas I. B třídy bude v neděli opakovat, byl pro Špelinu novinkou. „A sakra! Tak to chápu, že z toho domácí nemají radost. Ale pozor: oba kapitáni s tím souhlasili! Ještě než zápas ukončil, tak se s nimi domlouval,“ podotýká.


Pokud zápas zůstal nedohrán z důvodu nezpůsobilé hrací plochy, neumožňuje soutěžní řád ČMFS jiné řešení než opakované utkání. „Byť by se nedohrála jen menší část utkání – a na stavu utkání při tom nezáleží,“ uvedl šéf Pravidlové komise ČMFS Jiří Kureš. Olešnice má z nedělního utkání právem obavy. „Kaplice přijede nabitá, soutěž tím ztrácí regulérnost,“ hněvá se Jaroslav Buřič. „Navíc nás nový zápas kvůli nedohraným patnácti minutám bude stát dalších pět tisíc na rozhodčí a cestovné Kaplici!“ doplňuje.


„Samotného mě to teď mrzí,“ přiznal včera Chudožilov.
Kapličtí se nejspíš smějí.