„Cílem bylo dostat hráče z určitého psychického tlaku, který na nás po neúspěšném výsledku na Kladně dolehl,“ zdůvodnil trenér František Straka, proč se pro utkání se soupeřem ze soutěže o čtyři třídy níž rozhodl. „Chtěli jsme, aby se hráči dostali do herní pohody, a myslím si, že tento účel dnešní zápas po všech stránkách splnil,“ pochvaloval si budějovický kouč.


„Chtěl bych klukům z Olešníka moc poděkovat, že si našli čas a že po práci si spěchali s námi zahrát,“ ocenil přístup soupeře. „Zároveň je zvu na nedělní utkání,“ dodal ještě.

Jasná partie

Zápas samotný byl jednostrannou partií, přesto trenéra Straku výkon jeho mužstva potěšil. Kladem bylo, že domácí nechtěli přednosti favorita dohánět přehnanou tvrdostí: do přestávky neměl sudí Jílek prakticky žádnou práci a vedle pěti gólů odpískal jen dva fauly: prvním byl Píchův šlapák na uzdraveného Peroutku, druhým na opačné straně Plockův zákrok na Boubala – a ten navíc přišel až ve 45. minutě…


Ligisté v poklidu nastříleli domácím jedenáct gól, přičemž nejméně stejný počet tutovek ještě zazdili. Do střelecké listiny se zapsal i Brazilec Rinan, jenž přichází do Dynama na zkoušku. „Nevypadá zle, nějaký čas si ho tu zřejmě nechám,“ poznamenal trenér Straka. Ten Rinanův gól byl výstavní – krátký zápřah a levačkou rána jako z děla!


Branky: 12., 28. a 35. Mrkvička, 49., 70. a 80. Adamec, 17. Vozábal, 45. Radzinevičius, 52. Rinan, 62. Jungr, 65. Bauer vlastní. Bez karet. Diváci: 150.

Rozhodčí: Jílek – Jiří Eibl, Lukáš Eibl.


Dynamo ČB: Křížek – Peroutka, Horejš, Hunal, Žižka – Plocek, Vozábal, Hílek, Černý – Radzinevičius, Mrkvička. II. půle: Mrkvička – Trněný, Šafránek, Rehák (75. Picka), Šmíd – Bíro, Plichta, Jungr, Adamec – Stráský, Rinan.