Změna na postu trenéra v Olešníku přinesla kýžený efekt – staronový účastník soutěže začal bodovat. „Zatím jsme spokojeni,“ přiznává Miroslav Widner. „Kluci, i když se jim třeba herně tolik nedaří, bojují. Jak se říká, jezdí po zadku, v zápase ze sebe vydají všechno,“ konstatuje s potěšením polovina rovnocenné dvojice u kormidla Olešníka. „Ale pořád si na sebe teprve zvykáme,“ upozorňuje Widner.

Srdeční záležitost

Spolu s Jiřím Maršánem nedávno nahradili na lavičce Vladimíra Švece. „Olešník je naše srdeční záležitost, jinak bychom do toho nešli. Oba jsme tu hráli, ve vedení klubu máme kamarády. Chtěli jsme pomoci. Jestli to vyjde, nebo ne, nezáleží jenom na nás, ale hlavně na hráčích. My je vedeme, ale oni to musí na hřišti prodat,“ říká olešnický kouč.


V novém působišti našel dobře fyzicky připravené mužstvo, které však po sérii porážek bylo psychicky hodně dole. „V sestavě jsme udělali jen kosmetické změny. A pořád dokola jsme hráčům opakovali, aby se nebáli hrát, že to je v nich a musí si víc věřit,“ tvrdí Widner. Po Štěkni už sledoval zlepšení, bod byl určitým povzbuzením. Tým Olešníka dělá postupné krůčky a hledá sebevědomí s nímž postupoval z I. A třídy.


„Když nám doma s Čížovou ve druhé půli vyloučili hráče, zase jsme se sesypali. Čížová má dobrý tým. Měla tlak a mohla nejen vyrovnat, ale i vyhrát,“ vrací se trenér k poslednímu duelu. Olešník v 10. kole krajského přeboru konečně vyhrál a přenechal poslední příčku Hluboké.


Chce, aby to tak zůstalo i po nedělním derby na Hluboké, kde se hraje od 15 hodin. Týmy navážou na tradici vzájemných zápasů, narušenou sestupem Olešníka v sezoně 2001 – 2002, kdy mužstvo získalo na podzim hubených pět bodů. Teď jich má také pět, ale pět zápasů k dobru.


Bodovat chce už v tom nejbližším. „I remíza by nám na Hluboké pomohla, abychom si posílili sebedůvěru a naplno ji pak prodali doma s Přešťovicemi,“ říká Miroslav Widner, jenž moc nemyslí na to, že jde o derby, i když moc dobře ví třeba o pikantním duelu Váchů: v kádru má Radka, na lavičce Hluboké stojí od 5. kola Karel.


„Jak pro nás, tak pro Hlubokou je to bez debat důležitý zápas. Kdo prohraje, bude poslední v tabulce. Hraje se o šest bodů,“ podotýká Widner.
S kolegou a kamarádem Jiřím Maršánem podle úmluvy provedou Olešník zbytkem podzimní sezony. Nad jejich jarním účinkováním zatím visí otazník, který zřejmě vyřeší až v zimě. Ještě než trenér Widner kývl na nabídku Olešníka, přislíbil totiž Ševětínu, že se na jaře vrátí. „Když Ševětín bude chtít, tak se tam vrátím,“ potvrzuje Miroslav Widner, že nepsaná dohoda se ševětínským předsedou Chalupou pořád platí.