„Uplynulá sezona pro nás byla velkým zklamáním. Museli jsme spoléhat na výsledky utkání cizích soupeřů,“ ošívá se ve vzpomínkách předseda Olympie Karel Jiříček. „Áčko se sice zachránilo, ale z krajského přeboru sestoupil náš dorost a také žáci,“ zklamaně dodává. Na mladé týnské naděje tak v nadcházející sezoně čeká působení v I. A třídě.

Přípravu na nový ročník KP zahájili fotbalisté Olympie minulé úterý. V sobotu si odvezli prvenství z turnaje v Novosedlech nad Nežárkou, kde ve finále porazili dalšího účastníka KP, Hlubokou (2:0).

V sobotu do Olešníka

V následujícím týdnu se týnští fotbalisté pomalu přesunou z hrubé fáze přípravy k častějšímu kontaktu s míčem. „Tento týden se trénovalo denně. Hráči pobývali převážně v našem areálu, ve čtvrtek však vyběhli také do kopců u Neznašova,“ usmívá se Jiříček.

V sobotu na svěřence trenéra Vladimíra Suchana čeká turnaj v Olešníku, kde se od 13:45 v semifinále střetnou s velmi atraktivním soupeřem – exdivizním Jankovem. Na programu bude také duel Olešník – Dříteň (12:30), zápas o třetí místo (15:30) a finále (17:00).

„Příští sobotu, 26. července od 13 hodin, v našem areálu pořádáme tradiční Memoriál Ladislava Světela. Kromě našeho mužstva se turnaje zúčastní také Kaplice, českobudějovická Slavia a Čtyři Dvory,“ informuje Jiříček. „Bude to zároveň příležitost se při takovém malém rautu setkat se zástupci města a našimi sponzory, bez nichž bychom fotbal dělat nemohli,“ doplňuje týnský předseda.

Ve středu 30. července zajíždějí fotbalisté Olympie k přátelskému utkání do Netolic a první srpnovou neděli je čeká turnaj ve Lhenicích, kde kvartet zúčastněných doplní Lažiště a Chelčice.

Kádr Olympie po sezoně opustil Kubíček, jenž se po roce vrátil do Březnice, a také Klička (zkouška ve Čtyřech Dvorech) s Janem Koutským, který nastoupil do přípravy v Jankově.

Dobal vzorem

„Zatím se nám nedaří přivést vyhlédnuté posily,“ stýská si předseda Jiříček, jenž si však uvědomuje, že do začátku sezony zbývají celé tři týdny, a čas pro získání nových hráčů tedy ještě je. „Některé hráče jsme již oslovili, ale ti musejí mít v první řadě zájem za nás hrát,“ zdůrazňuje Jiříček.

Na zkoušku v Týně momentálně pobývá Jiří Klika z Dolního Bukovska a klub také jedná se Čtyřmi Dvory o Martinu Novotném, jenž v Olympii hostoval na jaře. V klubu by rovněž rádi udrželi kmenového hráče Dřítně Lukáše Hoška, avšak s jeho mateřským klubem se týnským funkcionářům zatím nedaří najít společnou řeč.

„Ekonomicky výhodné je pro nás zabudovávat do mužstva vlastní odchovance,“ uvádí Jiříček. Letos budou mít své místo v kabině A–týmu tři bývalí dorostenci – Martin Aita, Josef Brom a Jakub Plojhar.

„Všichni naši mládežníci by měli mít na paměti příklad Ládi Dobala, který se v současnosti stále více prosazuje v prvoligovém Dynamu,“ připomíná Jiříček příběh odchovance Olympie, jenž loni ve svých devatenácti letech po bravurním působení v krajském přeboru přestoupil do Českých Budějovic, kde rok hrál za rezervu Dynama třetí ligu.

Nový trenér A–mužstva Jan Kmoch letos pozval Vladimíra Dobala do letní přípravy a zdá se, že fotbalová pohádka týnského odchovance hned tak neskončí. „Jsem pyšný, že jsme vychovali takového hráče. Láďovi to ze srdce přeju,“ prohlašuje Jiříček, jenž dodává, že Dobal se nepřestal hlásit k mateřskému klubu a ve svých bývalých spoluhráčích má stále dobré kamarády.

Změny v areálu

V současné době v Týně přestavují polovinu tribuny. „Začátkem roku jsme převedli tribunu na město, ve spolupráci s nímž se nám podařilo sehnat grant na právě probíhající rekonstrukci,“ rekapituluje Jiříček.

Obsahem aktuálních stavebních úprav je budování nové šatny, rekonstrukce dvou šaten stávajících, a také stavba nových sprch a toalet pro veřejnost. Náklady na tuto akci se pohybují okolo čtyř set tisíc korun, přičemž oficiální termín dokončení je konec října.

„Snažíme se však, abychom rekonstrukci dokončili co nejdříve a za co nejmenší náklady,“ nedbá Jiříček termínu. „Každý dělá na tom, co umí. Například já jsem ve čtvrtek spolu s naším správcem pracoval na elektrických rozvodech,“ s úsměvem podotýká vyučený elektrikář Jiříček.

Druhá polovina tribuny je prý zatím funkční, šatna A–mužstva byla postavena nedávno.

„Dále se převádí pozemek pod tréninkovým hřištěm na město a poté už nebude nic bránit shánění finančních prostředků na stavbu nového tréninkového hřiště,“ plánuje Jiříček a dodává, že díky kvalitní údržbě je trávník na hlavním stadionu na „ligové“ úrovni. „Skoro jako na Dynamu,“ usmívá se.

„Na podzim bychom se rádi pohybovali v klidném středu tabulky. Musíme mít nějaký bodový základ, abychom se v jarní části měli od čeho odrazit,“ uvědomuje si Jiříček.

V úvodní kole nového ročníku krajského přeboru na fotbalisty týnské Olympie čekají Dražice. „To, co jsme s Dražicemi předvedli v posledním vzájemném utkání, byl šok pro všechny,“ připomíná předseda Jiříček květnovou porážku 1:2, která týnským fotbalistům výrazně zkomplikovala cestu za záchranou soutěže.

„Máme co napravovat,“ je si dobře vědom předseda FK Olympia Týn nad Vltavou Karel Jiříček, hráčům svého klubu ale věří.

Martin Mls