Do I. ligy nakoukl Zdeněk Ondrášek ještě jako dorostenec již v loňské sezoně, premiéru v základu si odbyl tuto neděli s Teplicemi.

Kdy jste se dozvěděl, že proti Teplicím půjdete poprvé ve své své ligové kariéře od začátku?
Po zápase v Ostravě se hodně hráčů ocitlo na marodce a ve čtvrtek, když jsme trénovali standardní situace, jsem zjistil, že bych mohl v neděli hrát v základní sestavě.

Hodně jste se těšil? Prvně v základu a hned proti tak silnému soupeři!
Minulé jaro jsem právě proti Teplicím debutoval a nebylo to pro mne vůbec jednoduché. Teď už jsem byl přece jen trošku v jiné situaci a hrozně moc jsem se na ten zápas už od pátku těšil. Chtěl jsem do toho dát všechno a říkal si, že kdybych měl na tom hřišti být i nejhorší, že tam nechám všechno.

A myslíte, že jste byl nejhorší?
To musí posoudit jiní, ale já si myslím, že ač to mohlo být lepší, nepodal jsem tak špatný výkon. Hlavně ale, že se vyhrálo, to je prostě paráda!

Věřil jste, když dal Svátek vedoucí gól, že byste to už mohli udržet?
Byl to důležitý a krásný gól, Sváťa se do toho super položil. Myslel jsem, že Teplice budou hrozit víc. Docela mě zklamaly, proti Slavii hrály daleko líp. Tady se ale nikomu nehraje lehce a já věřil, že přidáme ještě druhý gól. Oni šanci neměli, až ke konci Smejkal. Dopadlo to ale dobře a tři body jsou doma. To je super!

Ten druhý gól jste klidně mohl dát i vy, měl jste dvě dobré možnosti…
To je pravda. Poprvé jsem dostal od Sváti krásnou kolmici, akorát ten míč byl trošku vyšší a já si ho musel dát na prsa, jenže mi odskočil a Klein mi ho odkopl. Ve druhé půli jsem vzal Lukášovi balon a hodil se kolem druhého stopera doprava, jenže zezadu přiběhl další bek a trefil mě zezadu do nohy. Možná to byl i faul, možná ale ne, když to sudí nepískl. Měl jsem radši jít doleva a zkusit vypálit hned. Škoda.

Ač jste pár hlavičkových soubojů vyhrál, proti teplickým věžím jste to asi neměl lehké?
To tedy neměl, Klein, Lukáš, to jsou velcí chlapi, je to s nimi nesmírně těžké. Ve druhé půli jsem si zkoušel tam dát tělo a podržet balon, a tak tam bylo i pár faulů na mě. Ty hlavy jsou ale s nimi hrozně těžké, byl to boj.

Jak vám bylo na duši, když jste na konci střídal a ochozy vám aplaudovaly?
Tak to byla paráda! Škoda, že nebylo víc lidí, ta atmosféra ale byla dobrá. A když jde člověk z placu a lidi mu tleskají, je to nádhera…

I to je asi důvod k tomu, abyste se zabydlel v áčku natrvalo, ne?
Určitě. Chtěl bych tu zůstat a do konce ligy ještě nějaké minuty nahrát. V létě jít do přípravy s áčkem a pracovat na sobě, abych byl lepší a lepší.

Věříte, že ty tři body vás definitivně posunuly k záchraně a že by se vám v neděli v Liberci mohlo hrát už líp?
V kabině jsme hned koukali na tabulku, máme už šest bodů k dobru. Na ty pod námi už teď bude velký tlak, zatímco my můžeme hrát v klidu a nějaký ten bod ještě urvat. Věřím, že ani v Liberci nejsme bez šancí.