Zahrají si všichni

Ten by rád opět zapojil všechny své svěřence. „Jde o tréninkové zápasy, první se hraje od jedenácti, druhý od čtyř odpoledne,“ sděluje manažer klubu Zdeněk Scheichl.


Odlišný program ale budou mít po návratu z Thajska blokaři Mach se Smrčkou. „Budou dělat něco jiného, něco navíc. Budou rozhodně víc běhat,“ informuje Brom. Dohánět zmeškané soustředění ale nebudou. „Nejde s nimi začít úplně od začátku. Zaměříme se na nějakou rychlostní vytrvalost a posilování,“ vysvětluje trenér.

Pozvánka pro Zacha

Pozvánku na soustředění národního týmu dostal šestadvacetiletý smečař Vojtěch Zach. Ten nastoupil v patnácti zápasech české reprezentace v Evropské lize nebo přípravných utkáních. Příprava je rozdělena na dva týdenní bloky. Ten první začíná již tuto sobotu. „Pozvání jsem dostal ale jen do Nymburka, protože trenér Haník má své plány,“ sděluje příbramský odchovanec. „Pozval si jiné lidi, kteří nehráli v Evropské lize,“ dodává.

Co dál?

O tom, jaké s ním má trenér Haník plány do budoucna, zda s ním počítá pro předkvalifikace na Olympijské hry, Zach neví. „O ničem jsme ještě nemluvili, jen mi osobně zavolal ohledně toho soustředění.“ Tím ale není příliš nadšený Zachův nadřízený. „Trenéra Broma to moc netěší, protože přijdu o část přípravy na ligu. Navíc ještě nevím, zda mě do Nymburka pustí, ale snad se nějak dohodneme,“ doufá volejbalista s excelentním příjmem.

Sládeček to zkusí

Na úterení dopolední trénink přišel pozdravit své spoluhráče Michal Sládeček, jenž stále doléčuje natažený břišní sval. Zranění si přivodil při rozcvičce na posledním antukovém turnaji pod Křivoklátem. A to ještě není u konce léčba natažené šlachy na nahravačově kotníku. „Chodím stále na laser, bude to v pořádku,“ říká vždy dobře naladěný slovenský volejbalista. Zítra už by se rád zapojil. „Zkusím to, uvídíme, co to udělá,“ podotýká.