Jméno Zajac není fotbalovým zasvěcencům zcela neznámé. Patrikův otec totiž působil v osmdesátých letech v pražské Slavii v době, kdy za sešívané hráli například Karel Jarolím, Kubík nebo Knoflíček.

Dravý útočník Patrik Zajac je odchovancem 1. FC Košice. V sedmnácti letech odešel do Liberce, kde hrál rok za místní béčko. Poté se vrátil zpět na Slovensko, kde dva a půl roku působil v MFK Košice. Zde ale nedostal příliš šancí v místním áčku, a tak se rozhodl odejít. V první polovině sezony 2007/08 hrál ČFL v dresu Vlašimi, kde na podzim dokázal vstřelit šest branek. Druhou polovinu loňské sezony dohrál ve Vyšehradě. I tam se střelecky dařilo, na jaře nastřílel osm gólů. Navíc v zápase s Blšany se blýskl čtyřmi přesnými zásahy.

To zaujalo vedení Č. Budějovic, které nabídlo Zajacovi smlouvu. Před letošní sezonou bojoval Patrik Zajac o místo v budějovickém áčku. Často pendloval mezi tamním áčkem a béčkem, kde posléze zakotvil natrvalo.

Příznivci Králova Dvora si možná jméno Zajac pamatují z podzimu. V zápase Českých Budějovic B s cábelíky se totiž Patrik Zajac dvakrát střelecky prosadil. a výrazně přispěl k vítězství Jihočechů 3:1.