Fotbalisté Čtyř Dvorů jsou bez trenéra. Pavel Cepák, jenž na podzim od 5. kola vedl A – mužstvo a nadále působil také ve funkci šéftrenéra mládeže, na pondělní schůzi oddílu oznámil, že končí.

Už v neděli se na lavičce Čtyř Dvorů nečekaně objevil při Hlubocké zimní lize trenér dorostu Robert Čepička. „Šlo jen o to, kdo zápas odkoučuje, protože nemohl ani asistent. Byl to jen záskok. Paradoxně jsme porazili dorost Jiřího Vlčka 3:2,“ objasnil svoji výpomoc Čepička, kterého právě Cepák po špatném startu do podzimní sezony vystřídal u kormidla áčka.

Vedení nezbývá, než uprostřed zimní přípravy hledat nového trenéra. A také řeší kádr pro jaro v I. A třídě. Čas kvapí, do 28. února by se mělo dohodnout s Bavorovicemi o případném dalším působení Trnky s Korandou, kteří doposud na sídlišti hostovali.

Na volné noze

Nyní už bývalý trenér Čtyř Dvorů Pavel Cepák včera vysvětlil Deníku své důvody, proč složil funkci. „Rozhodly spíš osobní důvody,“ tvrdil. „Za prvé se mi nelíbilo, jak klub celkově funguje, a taky jsem si představoval jiný přístup hráčů k trénování. Nic víc. Prostě jsem byl zvyklý trochu na něco jiného, a kdyby každý plnil své povinnosti alespoň z padesáti procent, asi bych zůstal,“ říká kouč, jenž předtím několik let působil v Dynamu České Budějovice po boku profesionálních trenérů mládeže.

Do klubu ve Čtyřech Dvorech přišel v létě s cílem uplatnit své bohaté zkušenosti. V pondělí svou misi po rozvaze vzdal.

Stal se z něj trenér na volné noze a nečeká, že se to ze dne na den změní. „Nikam se nehrnu,“ podotýká. „Zatím počkám a uvidím. Něco může přijít za týden, za čtrnáct dnů, za měsíc, ale taky třeba za rok! Když přijde nějaký oddíl s tím, že stojí o moji práci, jsem ochoten někde působit, ale nechci dělat věci na půl – to je ztráta času,“ má jasno Pavel Cepák.

Podle vlastních slov se chce v blízké budoucnosti více zaměřit na fotbalové pokroky svého syna. „Je v Dynamu, kde jsem ho kvůli vlastním povinnostem nemohl pořádně sledovat. Budu se raději věnovat jemu,“ říká. O návratu ke čtyřdvorské mládeži prý vůbec neuvažoval.

Předseda fotbalistů SK Čtyři Dvory Robert Novotný nechtěl poslední události v oddílu příliš komentovat. „Na pondělní schůzi jsem nebyl, a tak mám informace jen z druhé ruky. Slyšel jsem, co se stalo, ale oficiálně se k tomu nemohu vyjádřit,“ omlouval se.

Členy výboru Cepákova rezignace překvapila. Některé určitě. „Nečekali jsme to,“ netají se Jiří Pecha a přiznává, že už oslovil prvního kandidáta na uvolněný post – bývalého předsedu Čtyř Dvorů Zdeňka Kunu staršího. „Odmítl a žádného dalšího trenéra jsme zatím nekontaktovali,“ uvedl Pecha.

I kdyby všechna jednání ztroskotala, Čtyři Dvory nakonec mohou elegantně zacelit mezeru mužem ze svých řad. Robert Čepička provizorně vedl mužstvo na Hluboké v zápase s dorostem Dynama Č. Budějovice. „Sice se říká, že nevstoupíš dvakrát do téže řeky, ale kdyby oddíl nikoho jiného nenašel, asi bych to vzal. Vzal bych do kádru dorostence, u nichž teď jsem, a zkusil v áčku štěstí podruhé,“ připustil Robert Čepička.

Tým mužů A v těchto dnech trénuje společně s dorostenci. Přípravu vede s Čepičkou osiřelý asistent trenéra Josef Raušer: dočká se brzy na lavičce nového kolegy?