Mohl byste upřesnit, co všechno bude náplní vaší funkce?
De facto budu v klubu ve třech funkcích: za prvvé budu jako šéftrenér zaštítovat veškerou mládež, za druhé jako hlavní kouč prvoligovou devatenáctku a za třetí budu mít v klubu na starosti skauting, který je v klubu velice důležitý. Jde o to, aby se z kraje neztráceli nadějní hráči. Ale nejn to, taky bychom měli dokázali sem k nám přivést i hráče odjinud.

Vy jste mládež v Dynamu už před lety vedl. Zřejmě vás těší, že podmínky pro práci s mládeží se za tu dobu tady trošku vylepšily…
Trošku ne, pořádně! I to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem do této funkce šel – podmínky, které pro práci s mládeží v Dynamu jsou, to je prostě něco neskutečného. Když jsme my s Jirkou Kotrbou tdy začínali, plácali jsme se na škváře na Meteoru a kolikrát měli jen půlku. Dost času jsme taky trávili na Katovně, což – jak pamětníci jistě vědí – byl škvárový plácek za hlavní bránou na Střeláku. Anebo jsme jezdili na Bagr, kde se zapíchly tyčky a tam jsme hráli. Je až kupodivu, že i za těchto podmínek tady každý rok vyrostl nějaký superfotbalista. Ať už Karel Poborský, Povišer, Vácha, anebo později Sivok, Latka, Lengyel i další. Teď jsou ty podmínky nesrovnatelné, a tak věřím, že i ti špičkoví hráči tady zase budou.

Dojde od příští sezony na Složišti k nějakým dalším změnám na trenérských postech?
Nějaké změny určitě budou, jisté představy mám. Stanovil jsem si dvě základní priority: tou první je devatenáctka a v ní výchova hráčů pro první ligu, tou druhou kvalitní přechod žáků do dorosteneckého věku. V tomto období hodně záleží na výběru nadějných hráčů z celého kraje. Věřím, že i kluby v kraji pochopí, že i pro ně je velkou výhodou, když jejich nadějní hráči mohou trénovat v tak špičkových podmínkách.

Dynamo jako jeden z mála klubů v Česku má dorostence i žáky ve všech četyřech republikových soutěžích. Má i hráče v mládežnických reprezentacích, bohužel až na jedenadvacítku. Právě v ní přitom před časem mívaly Budějovice silné zastoupení…
Abych řekl pravdu, v tomto směru nejsem zcela v obraze. Přece jen jsem nějakou dobu tady nepůsobil. je ale pravda, že ta kategorie kolem dvacítky tady moc silná teď není. Věřím ale, že i to se brzy zlepší. Když jsem třeba koukal na derby a viděl, že Slavii vede jako kapitán Brabec a Spartu zase Sivok, oba z naší líhně, bylo mi dobře na duši.

Těšíte se, až začnete naplno?
Těším. Moc se těším. Rok a půl jsem stál, má do práce tudíž velkou chuť. Doufám, že i já budu pro ty mladé kluky přínosem. Že to, kolik toho mám v lize odtrénováno, bude i pro ně motivací. Že uvěří, že jsem schopen jim něco dát a třeba i do té ligy je dovést.