Liga má za sebou první polovinu a Zlín je s třiadvaceti body sedmý. To je lepší bilance, než jste čekali?
Určitě. Nakopla nás už v létě média, která nás pasovala na jasného adepta sestupu. Především jsme pak chytili začátek soutěže, semkli jsme se a začalo to klapat. Samozřejmě tam byla krize ve třech čtyřech zápasech, ale to potká každé mužstvo. Dokázali jsme se zvednout a třiadvacet bodů po patnácti kolech je super.


Hlavním cílem mužstva byla před sezonou záchrana. To už by asi neměl být problém splnit.
Když jsme viděli rozlosování, tak jsme z toho měli trochu obavy. Důležité bylo, že jsme kromě domácích zápasů začali bodovat i na hřištích soupeřů. Pokud mužstvo boduje venku a doma neztrácí body, tak je to velké plus. Čeká nás asi klidná zima a na jaře se chceme pokusit o co nejlepší umístění.


Zlín býval v minulosti velice nepříjemný hlavně doma, ale z venku moc bodů nevozil. Kde je příčina této proměny?
K tomu je potřeba i kus štěstí, ale především jsme za trenéra Hoftycha začali venku hrát jiným stylem, což také přináší ovoce.


V neděli hrajete se Zlínem v Budějovicích, kde jste strávil největší část kariéry. Nastoupíte?
Ve středu mi sdělil náš manažer pan Valášek, že nebudu smět hrát. Trenér Straka by s tím prý problém neměl, ale vedení klubu bylo proti.


Mrzí vás to hodně?
Samozřejmě. V Budějovicích jsem dlouhé roky hrával, mrzí mne to, ale nedá se nic dělat. Jsou to dohody, které nedokážu pochopit. Pokud jsem pro nějaké mužstvo neperspektivní a nepočítá se mnou, tak nevím, proč potom proti němu nemohu hrát. Tak to ale prostě je a nic s tím neudělám.


Obecně tyto nepovolené starty proti mateřskému klubu neberete?
Pokud klub s nějakým hráčem nepočítá, tak pak nevidím důvod, proč by vzájemné utkání nemohl hrát. Nevím, kdo tohle zavedl. Vůči hráčům se mi to zdá nefér.


Půjdete se na zápas podívat?
V každém případě se půjdu podívat a budu fandit klukům ze Zlína. Máme vypsány prémie za umístění do pátého místa po podzimu, tak bychom chtěli zkusit zabodovat.


Jak se podle vás může nedělní utkání vyvíjet?
Budějovice jsem viděl dvakrát hrát a doma produkují atraktivní útočný fotbal. Za trenéra Straky hraje mužstvo velice dobře a potvrdilo to i teď remízou v Plzni, odkud se body nevozí lehce. Určitě to bude velice těžké utkání. Navíc nám chybí asi pět hráčů kvůli zraněním a žlutým kartám. To je nevýhoda pro nás, ale zase nás Budějovice mohou trochu podcenit. Naši kluci domácím rozhodně nedají nic zadarmo.


Bod byste z Budějovic brali?
Určitě. Každý bod z venku se počítá. Trenér Hoftych nás ale i při venkovních zápasech vede k tomu, abychom hráli na vítězství, což je dobře. Bod by byl dobrý, ale pokusíme se uhrát všechny tři.


Kolik máte za podzim ve Zlíně na kontě odehraných zápasů?
Odehrál jsem dvanáct zápasů. Proti Budějovicím jsem nesměl hrát kvůli dohodě klubů, na Spartě jsem nehrál kvůli zranění a jednou jsem stál za čtyři žluté karty. Jsem spokojen s tím, že hraju a mám trenérovu důvěru.


Na svém postu levého obránce?
Ano. Jako vždycky.


Vy jste rodákem z Uherského Hradiště. Do nedalekého Zlína dojíždíte ze svého rodiště?
Většinou dojíždím, jenom občas ve Zlíně přespím.


Manželku se synem jste ale musel zanechat v Budějovicích.
To je samozřejmě nepříjemné. Manželka má v Budějovicích kadeřnictví, syn zde chodí do školy a hraje fotbal. Proto to nešlo jinak vyřešit. Ale takový je fotbalový život.


Na jak dlouho máte ve Zlíně podepsané hostování?
Do konce sezony. V létě jsem měl odejít do Zlína na přestup. Kluby se ale nedomluvily, takže nakonec jsem šel jenom na hostování.


Už jste přemýšlel, co bude dál?
Zatím nevím, co bude dál. Pokud to zdraví dovolí, tak budu dělat všechno pro to, abych mohl hrát co nejdéle. Jestli to bude od léta ve Zlíně nebo někde jinde, to se teprve uvidí. Zatím zdravíčko slouží a celkem se daří.