Zřejmě i proto, aby si hráči před nedělním veledůležitým utkáním v Mostě pozvedli sebedůvěru, si na středu pozvali na přípravný zápas fotbalisty Malše Roudné, čtvrtého týmu tabulky krajského přeboru.

Ligový favorit nastřílel pět gólů, navíc Svátek trefil břevno a Mašát tyč, další šance zlikvidovali brankáři Kerl a Janků. „Dopoledne byl velice tvrdý trénink a tenhle zápas byl jeho druhou fází,“ upozornil trenér František Straka.

„Utkání sloužilo pro všechny hráče širšího kádru a myslím, že splnilo to, co jsme si od něj slibovali,“ uvedl trenér František Straka. „Zahráli jsme si, a to bylo důležité,“ zdůraznil, jedním dechem ale dodal: „Jen je škoda, že to zkazilo počasí.“

Dalším důvodem byla i snaha najít optimální složení pro nedělní zápas. „Nějaké otazníky nad složením týmu ještě visí. Nemáme tři hráče ze základu, proto jsme museli i v tomto zápase improvizovat,“ zmínil vykartované trio Hílek, Hunal a Vozábal. „Hodně bude záležet na správném tahu těch hráčů, kteří je nahradí.“

V sestavě z prvního poločasu, která by s mírnými obměnami zřejmě měla nastoupit i v mostu, se na levém kraji zálohy objevil i nadějný Jasanský, jenž hraje za dorost, ale trénuje už s A–týmem. Zda v základu bude i v Mostě, Straka sice nevyloučil, ale ani nepotvrdil. „Zda nastoupí Jasanský, nebo kdokoli jiný, to jsou jen spekulace,“ zavrtěl odmítavě hlavou a dodal, že o postech, nad nimiž ještě visí otazníky, by mělo být jasněji až koncem týdne.

Úvodní gól dal po Šímově rohu pěknou hlavičkou další dorostenec Bambule, jenž na stoperu zaskočil za zraněného kapitána týmu Davida Horejše, jenž snad v Mostě ale nastoupí. „Doufám, že se do neděle dá do pořádku, teprve však uvidíme, jak na tom bude,“ krčil rameny trenér Straka.

Ve druhé půli několika rychlými úniky zaujal Kaňák, jenž v neděli rozhodl o výhře juniorky ve Varnsdorfu. „Už s námi nějakou dobu trénuje a je to fajn vidět, že někteří kluci mají všechny předpoklady k tomu, aby z nich mohly jednou být i opory mužstva,“ vyzdvihl František Straka.

Rozhovor s Janem Svátkem si můžete přečíst v ČbD 21.3. na straně 24.