Po nedělním zápase Petr Benát odpovídal na otázky Deníku.

Ten váš vítězný gól vzbudil velký rozruch. Jak jste ho viděl vy sám?
Kopali jsme roh a mě se nějak dostal odražený míč, já si ho posunul na penaltu, z pravé ho přehodil na levou a vypálil. Abych řekl pravdu, moc jsem to neviděl. Byla to taková šmudla. Já si v první chvíli myslel, že to Baránek má, naštěstí byl ale u tyče pozdě.

Asi jste se modlil, aby to Sedláček netečoval, protože pak by šlo o jasný ofsajd…
Spíš jsem si myslel, že Sedlo to nějak tečne. Já v té chvíli vůbec nevěděl, že je v ofsajdovém postavení. Byl tam někde u tyčky a kluci ze Zlína se pak hodně rozčilovali, že to byl ofsajd. Já to ale z mého pohledu nemohu posoudit.

A co zápas jako takový? Souhlasíte, že spíše než o strhující fotbal šlo o taktickou bitvu?
Určitě. My i Zlín jsme si uvědomovali, že se vlastně hraje o šest bodů. Pro nás by výhra znamenala velký odskok od sestupových příček, naopak Zlín by se k nám výhrou hodně přiblížil. Určitá nervozita tudíž na nás asi byla znát, nicméně my si první půli nějaké šance vytvořili, já sám měl asi dvě, bohužel jsme je ale neproměnili. Je možné, že kdyby to do půle bylo 1:0, bylo by to z naší strany daleko klidnější.

Jedna z těch šancí, které jste zmínil, byla z kategorie vyložených…
Já si ten dlouhý míč prvním dotykem zpracoval docela dobře, ale tuším, že druhým dotykem se mi balon trošku zvedl a jejich bek mě dostihl.

Nezastavil vás faulem?
Nějak jsme se tam štrejchli, neřekl bych ale, že by šlo o nějaký faul. Ten bek tam prostě skočil a míč mi v poslední chvíli ukopl.

Zatímco do přestávky Zlín držel krok, ve druhé půli už jste ale měli vrch. V čem byla příčina?
My věděli, že nás výhra může posunout zase o něco dál, tak jsme si v kabině něco řekli a druhou půli už udělali pár dobrých akcí. Taky diváci se chytli, a když jsme dali brzy i gól, hned to bylo už klidnější.

Závěr ale byl dost hektický!
To tedy byl… Zlín má hodně vysoké hráče, posledních deset minut tudíž oni míče jen nakopávali do vápna a tam se ti jejich dlouháni o to prali. Měli tam i náznaky nějakých šancí, naštěstí nám tam nic nespadlo.

Zřejmě i díky brankáři Kučerovi.
Tak Kůča má formu, už na Spartě zachytal výborně. Je to zkušený gólman, má už něco odchytáno, a spolu s oběma stopery to zvládli na jedničku. Jak s Horynou, tak se Žížou, který Hunyho zase výborně zastoupil.

Myslíte si, že po vítězství nad Zlínem už jste za vodou?
Ty tři body byly hodně důležité, nicméně my nesmíme usnout na vavřínech. To rozhodně ne, musíme pořád bojovat v každém zápase naplno a dál se snažit všude bodovat. I proto, abychom se v té tabulce posunuli třeba ještě o něco výš.

Teď vás ale čeká zápas v Mladé Boleslavi, tam bodovat asi nebude zrovna jednoduché…
To jistě ne. My víme, že nás čeká hodně těžký zápas. Tím spíš, že Boleslav teď na jaře oba své zápasy doma prohrála, a kdyby měla prohrát doma i potřetí za sebou, to by už pro ni asi byl velký malér.

Jenže vy jste bodovali i na Spartě nebo v Ostravě, ne?
To je pravda, navíc my nemáme v Boleslavi co ztratit. A nám se proti takovým mužstvům, jako jsou Sparta, Baník nebo právě i Boleslav, nehraje špatně.