„Plzeň má hodně silné mužstvo, my si ale věříme a chceme vyhrát,“ říká levonohý záložník českobudějovického Dynama rezolutně.

Prestižní derby jihozápadního regionu začíná v neděli od 15.00 hodin na Střeleckém ostrově a explzeňský záložník před tímto atraktivním zápasem odpovídal na dotazy JčD.

Na jaře jste ještě neprohráli a přidali na své konto šest bodů. Asi tudíž spokojenost?
Určitě. Škoda jen, že jsme nevyhráli úvodní zápas s Příbramí, to by ta spokojenost byla maximální. Ale i tak, přivezli jsme po bodu ze Sparty a z Boleslavi, s tím nikdo asi moc nepočítal. A porazili jsme Zlín, což bylo nejdůležitější. Takže spokojenost.

Zmínil jste, že vás mrzí remíza s Příbramí, ale prý jste mohli tři body přivézt i z Boleslavi?
Tak úplně od věci to není, my sami byli překvapeni, kolik jsme tam měli prostoru. Ve druhé půli jsme byli vyrovnaným soupeřem, možná i trošku lepším. Měli jsme dost dobrých možností a je škoda, že jsme nějaký ten brejk nedotáhli. Ty tři body jsme mohli získat, protože Boleslav fakt nehrála dobře.

Když jsme u těch šancí, tak možná tu největší jste měl vy…
Máte pravdu, to byla veliká možnost. Petr Benát vystřelil zdálky a odrazilo to od tyče ke mně. Já byl trošku překvapen, z mé strany to vypadalo, že ta střela půjde úplně vedle, takže jsem vůbec nepočítal, že by se míč ke mně mohl dostat. Ale stalo se a bylo to obrovská šance, kterou jsem měl dát. Já zkoušel placírou trefit bránu, ale měl jsem asi střílet spíše nártem. Prostě to měl být gól.

Ale stejně, bod z Boleslavi určitě má svou hodnotu!
Jak říkám, málokdo počítal, že bychom tam mohli bodovat. Boleslav první dvě kola doma prohrála, takže všude se říkali, že teď je to tutovka, že s námi už vyhrajou. My to ale tak jasně neviděli.

Vy jste předtím gól nedostali ani na Spartě, která teď za necelou půlhodinu nasázela Brnu čtyři góly. Hodnota té vaší remízy z Letné asi ještě stoupla, ne?
Rozhodně. O Brnu se psalo, že je štika ligy, že může i na Spartě uspět. A najednou teď dostali v první půlhodině čtyři góly, zatímco s námi Sparta do té doby vůbec nevystřelila na bránu! Znovu se dle mého soudu ukázalo, jak je naše liga vyrovnaná, že v ní každý může porazit každého. A souhlasím s tím, že ten náš výsledek na Spartě byl hodně dobrý.

Ale to všechno už je minulost, teď máte v neděli doma Plzeň, kde jste vy deset let působil. Jistě to pro vás bude vájimečný zápas?
Určitě. Já už to párkrát říkal, že proti Plzni je to pro mě úplně jiný zápas. V Plzni jsem vyrůstal, byl jsem tam od třinácti let. Pro mne je Plzeň srdeční záležitost.

Nějaké to obvyklé hecování tudíž už proběhlo?
V tomto týdnu nic, to už jsme to vypustili. Teď se soustředím jen na zápas. Ale minulý týden jsem si s Davidem Limberským, s nímž si dost telefonuju, už toho řekl dost…

Kdybyste uspěli, chystáte nějakou prémii do kabiny?
Nechci to zakřiknout, teď o tom nechci mluvit. Nechal bych to raději až po zápase.

Plzeň před sezonou hodně posílila a na jaře ji experti pasovali za černého koně soutěže. Zatím tyto prognózy nevycházejí, jenže o to víc asi tady bude Plzeň bojovat.
Plzeňský majitel vložil do hráčů hodně peněz. Chce tam postavit i nový stadion a chce vybudovat z Plzně mužstvo, které bude hrát o evropské poháry. Čeká nás v neděli ambiózní a kvalitní soupeř.

Měl by to i pro diváky být hodně atraktivní zápase, ne?
Nepochybně. Plzeň bude jiným soupeřem než Příbram či Zlín, které hodně bránily. Plzeň moc bránit ani neumí, podle mne i tady bude hrát hodně dopředu. Mají na to i typy hráčů. Na jaře se jim nedaří, takže teď si jistě říkají, kde jinde než v Budějovicích?

Jenže i vy si určitě věříte!
Přesně tak. My jsme relativně v klidu, nahráli jsme dost bodů, a tak si myslím, že by to mohl být otevřený i hezký fotbal.

Zkusíte i nějakou tu svou vyhlášenou dalekonosnou střelu?
Tak to se uvidí, to vždy vyplyne až z průběhu zápasu. Pokud se k tomu dostanu, tak vypálit určitě zkusím.

Pokud byste se trefil, zřejmě by vás ten gól právě proti Plzni těšil asi dvojnásob…
Samozřejmě, dát gól Plzni, to by byla paráda. Hlavně ale, kdyby znamenal i tři body. Teprve pak by mě ten gól těšil opravdu dvojnásob…