Nejkvalitněji obsazený zimní turnaj fotbalistů v kraji, kterým bezesporu písecký Platan Cup je, se o víkendu přehoupl do druhé poloviny.

Tabulka se po nečekaných víkendových porážkách Písku a S. Ústí až neskutečně vyrovnala: první juniorku Dynama od posledního dorostu Dynama dělí pouhé dva body!

Třetiligové mladíky Dynama do čela posunulo vítězství 3:2 s béčkem Příbrami. „Ačkoli jde jen o přípravu, pohled do tabulky těší,“ připouští trenér Jiří Jurásek, jenž si výhry nad kvalitním soupeřem cení. „Za béčko Příbrami si zahrál i zkušený ligista Mácha, zkoušeli i nějaké hráče z Afriky.“

Juniorka Dynama letos zase hodně omládla, takže na turnaji trenéři hledají i optimální složení. „Pro psychiku těch mladých kluků je cenné, že po dvou porážkách teď zase vyhráli,“ pochvaluje si Jurásek.

Ty standardky…

První půlhodinu mělo béčko Dynama hru ve své režii. „Kučera dal vedoucí gól, pak jsme ale některé další příležitosti nevyužili a naopak sami po standardní situaci inkasovali,“ přibližuje průběh zápasu trenér budějovických mladíků. „My s řešením obranných standardek máme dost potíží. Na to se ještě musíme zaměřit,“ zdůrazňuje. „Naštěstí na to stále ještě máme dost času.“

První půlhodina druhé půle kopírovala stejnou část zápasu do přestávky. „Znovu jsme šli do vedení, poté opět neproměnili pár slibných možností,“ konstatuje trenér juniorky Dynama a za názorný příklad uvádí moment, kdy jeho tým nevyužil přečíslení tři na jednoho a soupeř hned z protiútoku opět srovnal. „Sice jsme ještě zápas rozhodli ve svůj prospěch, ty zahozené šance ale i tak mrzí.“

Juráska trápí i některá zaváhání v obraně, přičítá to ale tomu, že oproti podzimu tým doznal hodně změn. „Nemáme vzadu Máchu, odešel Skopalík, na podzim béčku pomáhali i Riegel či Žižka, jejich absence je samozřejmě znát.“

Spokojený Dejmal

Fotbalisté S. Ústí, kteří měli minulý týden zimní kondiční soustředění, odehráli turnajový utkání se Strakonicemi prakticky s rezervním celkem (z áčka jen Vesecký, Kostečka a Kvasnička), přesto se tak vysoká prohra (1:5) nečekala.

Zato druhý den nato si áčko S. Ústí zchladilo žáhu a na své umělce porazili místní Sokol 10:0. „Původně mělo zápas dohodnuto béčko, my je ale rádi zastoupili,“ tvrdí trenér Jindřich Dejmal. „My si totiž plno šancí vytváříme, ale hodně jich taky spalujeme. Proto se nám modelové utkání hodilo,“ vysvětluje zkušený kouč.

Chválí i hráče Sokola: „Dokud měli síly a vydrželi s námi běhat, neměli to kluci tak snadné.“ Po půli to bylo taky jen 2:0, zato ve druhé půli se brankostroj favorita rozjel už naplno. Zaujal útočník Mach, jenž stihl za poslední půlhodinu nastřílet čtyři góly, navíc ty tři poslední během čtyř minut! „Je pravda, že z těch čtyř gólů mu na dva vždycky někdo přihrál tak, že dával do prázdné brány, ale to jeho výkon nesnižuje,“ oceňuje Dejmal, dle něhož Mach prokázal v koncovce svou sílu i důraz.

Derby se Sokolem pro hráče Spartaku bylo vítaným zpestřením devítidenního soustředění, zároveň ale i jeho součástí. „Ráno jsme běhali v lese a večer byli v tělocvičně, odpoledne místo tréninku měli kluci ten zápas. Soustředění jsme nijak neošidili,“ zdůrazňuje náročný kouč.

Se soustředěním byl Dejmal spokojen. „Trošku mě mrzí, že jsme nebyli zcela kompletní,“ připomíná, že Kochlöfl, Zelenka a Vesecký chodili až odpoledne a že Mach byl první část mimo republiku a celou náplň tudíž neabsolvoval. „A úplně chyběl Schön, jenž měl velké horečky,“ uvádí Dejmal, jenž si od mladého útočníka Dynama hodně slibuje.

Mladíky podcenili?

Vzhledem k tomu, že S. Ústí proti Strakonicím poslalo rezervu, překvapením kola byla porážka silného Písku s dorostem Dynama. „Z naší strany byl zápas podceněný, nedokázali jsme změnit herní styl a eliminovat typicky lehkonohou hru dorosteneckých celků s dorážením, agresivitou a dostupováním soupeře,“ hněval se asistent píseckého trenéra Petr Tupý. „Za takové situace jsme se ke svému hernímu stylu nedostali a s profesorským fotbalem neuspěli. Góly jsme dostali po hrubých individuálních chybách nejzkušenějších hráčů,“ dodal.

Jak nastoupili?

Základní sestavy třetiligových účastníků ve víkendových zápasech píseckého Platan Cupu:

Dynamo ČB B: Pešula – Trněný, Tischler, Bambule, Picka – Rakovan, Dobal, Pliška, Průša – Kučera, Nekvinda (střídali Vršecký, Ryšánek, Kaňák, Mašát, Pouzar).

FC Písek: Poplštein – Jendruščák, Pastyrik, Pivoňka, Pravda – Hrbáč, Kosobud, Komárek, Linhart – Zušťák, Mrkvička (střídali Malý, Šafárik, Červenka).

S. Ústí: Michňa – Janů, Kochlöfl, Martínek, Endl – Kočí, Lalik, Rožboud, Mour – Horka, Zelenka (střídali Chylík, Vesecký, Mach).