Vy jste za stavu 1:0 měl po uličce Radzinevičiuse obrovskou šanci zvýšit na 2:0. Jak jste to viděl vy?
Od Radziho jsem dostal vynikající přihrávku, míč jsem si ale špatně zpracoval, a když jsem střílel, měl jsem ho pod nohou, a možná i proto bránu netrefil. Myslím, že jsem měl střílet raději z první.


Jakmile jste kopl, už jste tušil, že to asi půjde vedle?
Jak říkám, měl jsem to špatně zpracované, navíc křižující hráč už mě napadal. Už při střele jsem si říkal, že to asi skončí špatně.


Byl jste v tu chvíli na sebe hodně naštvaný? Kdybyste se trefil, mohly tři body být v kapse…
Kdyby to bylo 2:0, podle mne bychom se už vezli na vítězné vlně. Do té mé šance jsme byli lepší, měli jsme navrch a jsem přesvědčen, že druhým gólem bychom soupeře dostali do kolen. Moc mě mrzí, velká škoda.


Bylo vaším záměrem hosty zlomit úvodním náporem?
Přesně tak. Trenér od nás chtěl, abychom na ně vlítli a zkusili vstřelit gól. Měli jsme je napadat, jezdit, rvát se o každý míč. Řekl bych, že se nám to docela dařilo.


Kdy jste se dozvěděl, že budete hrát v základu?
Až na předzápasovém tréninku. Teprve tam nám trenér oznámil, v jaké sestavě do zápasu s Boleslaví půjdeme.


Potěšilo vás to?
Samozřejmě. Hrát v základu je motivující a zavazující. Snažil jsem se, abych podal co nejlepší výkon.


Hektický závěr zápasu jste viděl už z lavičky, byly to velké nervy?
Obrovské nervy! Na lavičce to člověk ještě víc prožívá, ale já do poslední chvíle věřil, že se nám podaří vyrovnat. Nebyli jsme horší a myslím, že jsme si to zasloužili. Chaláni makali až do konce a naštěstí se jim ten gól podařilo dát.


Tak vydřený bod by mohl mít pro vás dvojnásobnou cenu, ne?
Určitě. Alespoň já doufám, že nás to nakopne dopředu k lepším výsledkům. Takový gól v 94. minutě nám může jen pomoct. Je moc dobře, že jsme díky tomu ten bod s tak silným soupeřem získali.