Co vám kladl na srdce trenér Straka o přestávce?
Povzbuzoval nás a připomínal, ať pokračujeme v důsledné defenzivě. Vzadu jsme měli hrát na nulu, hlavně neinkasovat a sami se pokusili dát nějaký gól. Snažili jsme se o to, bohužel nám to nevyšlo.


Velikou šanci ten gól dát jste měl v závěru první půle i vy…
Marek Jungr mi dal výbornou zpětnou přihrávku ze strany, dotíral na mě obránce a vyběhl proti mně, já ho nechtěl trefit a snažil se jen prudce trefit bránu. Brankář mi to bohužel reflexivně vykopl.


Zdálo se, že vy osobně máte do hry velkou chuť?
Snažil jsem se hrát na sto procent, a pokud bych dostal šanci i v neděli proti Baníku, budu se snažit zase hrát co nejlíp dovedu.


Vy střídáte post útočníka a krajního záložníka. Co vám víc sedí?
Celý život hraju v útoku, ale ani pravý kraj zálohy mi není cizí. Párkrát jsem tam naskočil jak tady, tak ještě na Slovensku, líp se ale určitě cítím jako útočník. Hlavně ale jsem rád, když se na hřiště dostanu.


Gól od Wagnera jste dostali v době, kdy už jste asi mysleli na penalty. Hodně takový gól mrzí?

Možná, že právě tím, že jsme se všichni už viděli v penaltovém rozstřelu, jsme v tu osudnou chvíli polevili a za tu nedůraznost jsme, žel, pykali.


Přitom právě ke konci zápasu se zdálo, že se spíš vy nadechujete k závěrečnému náporu…
Měli jsme tam nějaké brejky, bohužel finální fáze nám chyběla. Na tom je třeba ještě hodně zapracovat.


Škoda, že se ke střele nedostal Brazilec Renan. Když prý na tréninku napřáhne, gólmani utíkají z brány?
To ano, má ránu jako bejk!


V neděli hrajete doma s rozjetým Baníkem. Jak se dá s tak silným soupeřem uspět?
Ostrava si věří, přijede namotivovaná. My musíme podat precizní výkon vzadu, bojovat na sto procent a snažit se sami dát gól. Hrajeme doma a samozřejmě chceme vyhrát.


Baník je hodně atraktivní soupeř, jistě přijde dost lidí. Spoléháte na jejich pomoc?
Bylo by to skvělé, kdyby lidi dorazili a povzbudili nás. Hrajeme doma, někdy nám to ale i tady trošku chybí. Ale třeba proti Slavii či Spartě tady byla fantastická atmosféra, to se hraje hned úplně jinak.