Trenér Skála byl po utkání na mužstvo hodně naštvaný, že?
Oprávěně. Z toho, co nám řekl po zápase, měl pravdu každým slovem! Nebylo to poprvé, bylo to vyústění zápasové šňůry. Začalo to doma s Brnem a v Příbrami to byla tragédie! A dneska, přestože jsme dali ve třetí minutě gól a mohlo nás to nakopnout, dopadlo to nakonec takhle . . .


Co podle vás chybělo, abyste mohli pomýšlet na lepší výsledek?
Gól na 2:0, šanci jsme měli. A větší srdce, protože to tam nevidím. Šancí jsme si vytvořili dost.


Světlé postavy by se našly. Třeba vy, dal jste dva góly . . .
Ale fotbal je kolektivní sport, takže tentokrát od trenéra pochvalu nečekám. To, že jsem dal dva góly, mě těší, ale vyměnil bych je za tři body. Takhle pro nás mé dva góly neznamenají vůbec nic.


Oba góly byly pěkné – první po střele pravou, druhý levou nohou. Přesto se vám o nich nechce mluvit?
Moc ne. I když pěkné byly. Ale prohráli jsme 2:3 a to je na zápase to podstatné..


Směrem dopředu vám to šlo, ovšem defenziva byla katastrofální, souhlasíte?
Byla, ale není to jen chyba obránců. Pravda, při jednom gólu stopeři uprostřed propadli. Ale další dva góly? Při těch jsme se my střední záložníci nestihli vrátit. Soupeř měl uprostřed hřiště dobré hráče, kapitán je mládežnický reprezentant. Kvalita tam byla. Vždy záleží na tom, co soupeři dovolíte, a Boleslav nás přehrávala. Škoda. Mohli jsme se trhnout, Boleslav měla sedm bodů, místo toho se na nás v tabulce dotáhla. O to těžší to teď budeme mít.


Co byste příště na svém výkonu ještě chtěl vylepšit?
Víc věcí. Málokdy bývám se svým výkonem spokojen. Poslední dobou mě to docela štve. Snad hru dozadu? Nevím, snažím se.
Ale když vstřelíte v zápase dva góly, je pak ještě v lidských silách odvést si to své i směrem dozadu? Role na hřišti přece máte rozděleny.
Asi jsem na sebe až moc přísný. Mne moc nezajímá, co říkají ostatní, vidím to sám na sobě. A já moc spokojen nejsem. Směrem dozadu jsem se snažil plnit své povinnosti, nevím, že bych někde vyloženě propadl. Ale asi to jde víc.


V obranné čtveřici dorostu citelně chybí zraněný kapitán Jakub Kalášek. Vidíte to stejně?
Určitě, na něm to vzadu stálo. Určitě však máme i další dobré hráče. Není to, myslím, ani tolik o kvalitě, ale spíše tom, že si neplníme své povinnosti na hřišti. Je to vidět při standardkách, kdy máme osobní zodpovědnost. Tam tolik nejde o to, jaký jste fotbalista, ale jak svůj úkol splníte. A v každém zápase se nám stává, že při nějaké standardce propadneme.


Zklamání z vás přímo čiší.
Kdyby to bylo poprvé, přejdeme to mávnutím ruky. Takhle se musíme nad sebou zamyslet a přesvědčit trenéra, že na sobě chceme makat, protože takhle by to dál nešlo! Vždyť přípravě na jeden zápas věnujeme celý týden a pak tu na sebe v kabině koukáme a máme zkažený nejen víkend, ale celý další týden.