Bilance vzájemných utkání obou týmů v samostatné české lize také hovoří ve prospěch Dynama, které ze šestnácti zápasů jich pět vyhrálo, čtyři remizovalo a jen tři prohrálo.

Každý zápas jiný

Trenér František Straka ale na tato čísla nekouká. „Abych řekl pravdu, mě statistika vůbec nezajímá, každý zápas je vždy jiný,“ krčí rameny. Daleko větší důležitost přikládá aktuální formě. „Plzeň před týdnem vyhrála, my také. Mohl by to být dobrý fotbal,“ věří.


Po vítězství svého týmu s Libercem cítí Straka v kabině pohodu i odhodlání. „Sebedůvěra mužstva šla zase nahoru, a podle mne oprávněně, protože proti Liberci jsme hráli moc dobře a ty enormně důležité tři body získali zaslouženě. Kdybychom se nám povedlo bodovat i v Plzni, bylo by to skvělé.“


Právě Straka před dvěma roky dovedl Plzeň v lize k záchraně, svůj záskok na lavičce Viktorie ale považuje za minulost. „Pochopitelně znám tam lidi i prostředí, určitý pikantní nádech ten zápas pro mne má, to je ale vše. Teď je naším cílem v Plzni uspět, nic jiného mě nezajímá,“ zdůrazňuje.


Plzeň dle něj je senzací ligy. „Často měla i štěstí, hlavně ale hraje dobrý fotbal, je gólová. Její čtvrté místo v lize je senzací, to málokdo čekal,“ říká.

Změny budou

Proti Liberci zahrálo Dynamo výborně, přesto ale Straka do sestavy sáhne. „Žižka má čtyři žluté karty, takže za něj naskočí Michal Šmíd, jenž na tu šanci už čeká dlouho,“ sděluje kouč Dynama, jenž další změnu udělá v útoku. „Vrací se Radzinevičius, jenž proti Liberci hrát nemohl, předtím ale patřil k oporám a návrat do týmu si zaslouží,“ tvrdí kouč.


Svému týmu věří. „Budeme–li hrát trpělivě a takticky, dozadu zodpovědně, s maximálním úsilím a nebudeme–li ztrácet zbytečně balony, bez nadějí v Plzni nebudeme,“ uzavírá.