„O další dva body jsme totiž byli okradeni, byl to neskutečný podraz,“ nebral si servítky budějovický kouč, který sice neměl výhrady vůči penaltě, ze které v 90. minutě Plzeň vyrovnala, o to víc ho ale hned nato nahněvala neodpískaná penalta na Stráského.

Jako na talíři

Impulzivní kouč sice chápe, že rozhodčí to leckdy nemívají jednoduché, protože často musí řešit i nepřehledné situace ve zlomku vteřiny, jenže tentokráte měl sudí vše jako na talíři. „V šestnáctce teď kromě Stráského a faulujícího Rótha nikdo jiný nebyl. Tam nebylo co diskutovat,“ soptil Straka.
Mladého útočníka za výborně zvládnutou brejkovou situaci pochválil. „Stráďa se dostal perfektně před obránce, šel do balonu a měl ho pod kontrolou, a když se chystal vystřelit, byl sražen,“ hněval se trenér Dynama a připomněl, že penaltu měl jeho tým zahrávat i minule v Teplicích. „Nevím, co si o tom mám myslet,“ dodal.


Fotbalistům Dynama už poněkolikáté vyšla sázka na aktivní vstup do zápasu – v Plzni byl autorem vedoucí branky už ve 14. minutě obránce Jiří Peroutka. „Hrál výborně,“ vyzdvihl trenér František Straka výkon spolehlivého beka, jenž si s nabídnutou možností poradil s velkým přehledem.
„Velice kvalitní fotbal ale v prvním poločase odvádělo celé mužstvo,“ liboval si kouč, dle něhož do přestávky jeho svěřenci byli lepším mužstvem. „Výborně jsme kombinovali, a přestože domácí ve snaze nám to ztížit hráli s posíleným středem hřiště a jen jedním útočníkem, my včas zareagovali a Radzi začal operovat spíš z postu podhrotového útočníka.“

Po pauze hůř

Druhý poločas už tak povedený ze strany hostí nebyl. „Je třeba si přiznat, že některým hráčům už trošku docházely síly,“ podotkl kouč Dynama a dodal, že blížící se konec sezony už je zřejmě znát.


Ve druhé půli už se Jihočeši přece jen dostávali pod tlak, těsný náskok ale bez větších potíží drželi. „Hráli jsme totiž dozadu velice dobře takticky, disciplinovaně a kompaktně, až na jednu hlavičku od Psohlavce jsme je do ničeho nepustili,“ chválil Straka, zmíněnou šanci ale označil za gólovou. „Kučera v brance byl v protipohybu, jít ta hlavička do brány, zasáhnout by nestihl.“


Zlomový moment trenér Dynama vidí v Hunalově vyloučení. „Pro Homoláče naskočit do rozjetého zápasu nebylo jednoduché, navíc když jsme byli pod tlakem, přesto jsme těch 1:0 drželi dál. Až do chvíle, kdy si David, nevím jak a nevím proč, zahrál v nepříliš složité situaci rukou. Nevím, co dělal, asi chtěl klukům z Jihostroje ukázat, že by taky mohl hrát volejbal,“ vzal Straka kuriózní Homoláčovu ruku den po zápase už s větším nadhledem.
Přestože ke gólu přišla Plzeň skoro zadarmo, vyrovnat si domácí dle Strakova mínění zasloužili. „Ve druhé půli byli agresivní, tlačili se do nás a hráli v závěru s velkým rizikem. Za tu enormní snahu si bod zasloužili,“ uznal trenér fotbalistů Dynama sportovně.

Mohli dát na 2:0

„Na druhou stranu, kdyby za stavu 1:0 proměnil Radzinevičius svou tutovku, určitě bychom o výhru už nepřišli,“ připomněl trenér Dynama brejk litevského útočníka, jenž však sám před brankou domácího Daňka neprostřelil.


„Já kluky o půli v kabině upozorňoval, že domácí hru úplně otevřou a že budeme–li trpěliví, té šance se určitě dočkáme,“ uvedl, jedním dechem ale dodal: „Jenže pak je důležité tu šanci dát…“


Ale právě to se bohužel nepovedlo. „Všechno Radzi udělal správně, až v té koncovce pohořel. Ale kdyby jen on, poté ještě se míč dostal k Černému a my už skoro jásali, protože Jardova levačka, to je jistý gól, jenže jemu to bohužel skočilo a ta dorážka šla vedle,“ litoval.

Uspali je

Výkon budějovických fotbalistů ocenil po zápase i plzeňský trenér Stanislav Levý. „Hosté v Plzni potvrdili, proč se jim v poslední době tak daří. Mají kvalitní mužstvo, Vozábal, Černý či Plocek jsou na naši ligu nadprůměrní fotbalisté,“ vyzdvihl kvality soupeře domácí kouč „Jihočeši dokázali měnit tempo hry, dokonale nás v první půli uspali.“


Levý zmínil i diskutabilní situaci v nastavení. „Nedokážu to posoudit, pokud Róth však Stráského přišlápl, měla se proti nám kopat penalta,“ uznal.