Kdy jste se dozvěděl, že místo na Složišti se mátě hlásit na Dynamu?
Už před Vánoci mi to sdělil pan Straka a samozřejmě mě ta zpráva moc potěšila.

S jakými pocity jste na sraz šel?
Hrozně moc jsem se těšil. Během svátků jsem neležel a snažil se nabírat nějakou kondici, abych byl dobře připraven. Už jsem byl s áčkem v poháru v Chebu, oficiálně do přípravy áčka ale jdu poprvé.

Vy jste na Dynamu či na Složišti denně, do neznáma jste nešel…
Jistě, kluky dobře znám, v tom není žádný problém.

V pátek jste absolvoval v áčku první trénink, hned v pondělí jste byl na testech v Praze. Jak takový test vůbec probíhá?
Hned na začátku nám vzali krev, změřili EKG a pak šli na ten neoblíbený pás.

Je to tak nepříjemné, jak se to alespoň z televize zdá být?
Ani ne, dá se to zvládnout… Na druhou stranu, když člověku ucpou nos a dají mu trubici do úst, nic moc to taky není… Uběhli jsme každý šest sedm minut, přičemž postupně po minutě nám rychlost pásu zvyšovali. Kdo jak vydrží, tolik vydrží. Na závěr nám změřili maximální tepovou frekvenci a taky procenta tuku.

Jak jste na tom byl vy?
Nějaké výsledky jsme se dozvěděli, souhrně je dostanou trenéři. Myslím, že na tom nejsme tak špatně.

Je v přípravě áčka a béčka nějak velký rozdíl?
On i pan Musil v juniorce je na tréninku hodně náročný… Akorát tady jsou kluci zvučných jmen, jako třeba Martin Vozábal či David Horejš, anebo jako byl Jarda Černý. Člověk se snaží jim vyrovnat.

A co tréninky s paní Fuchsovou?
Je to vítané zpestření, protože ty přípravy, od žáčků, přes dorost až po chlapy, jsou si velice podobné. Ty metody, které tady praktikuje paní Fuchsová, jsou přece jen nové.

Ale jak to berete vy, hráči? Žádné vtípky, že nejste atleti, nejsou?
Samozřejmě, že tu a tam nějaké narážky jsou, ale myslím si, že každý to bere tak, že je to ku prospěchu věci.

Jak vidíte svou šanci se v kádru uchytit?
Pochopitelně, že bych si přál v áčku zůstat. Beru to jako svou velkou šanci a uvidím, jak to dopadne. Kdyby se to nepovedlo, nebudu z toho dělat nějakou tragédii a budu zase makat v béčku. Ale teď jsem tady a třeba tu i zůstanu.

Béčko na podzim podávalo výborné výkony. Možná, že i díky tomu jste vy teď v áčku…
Přesně tak. Nám se sezona vydařila velice dobře. Hlavně v začátku, kdy jsme neprohráli nějakých osm devět kol. K tomu, že jsem momentálně tady, mi výkony v béčku pomohly.

Vy jste znám svou bojovností a zarputilostí, ostatně i kvůli tomu si vás trenéraStraka vyhlédl. Souhlasíte s tímto svým obrazem i vy sám?
Určitě. Mám nevýhodu v mé nevelké postavě a to se snažím nahrazovat právě tou bojovností. I tím se snažím být mužstvu co nejvíc platný.