Trenér František Straka dal hned na úvod zimní přípravy jasně najevo, že podobně jako jeho předchůdce František Cipro nadšením pro umělé trávníky zrovna nehoří, střetnutí v Tipsport lize ale bere jako danou věc. „Já respektuji, že Dynamo je v Edenu přihlášeno, ale nikdo nemůže od mne vyžadovat, abychom tam hráli s tím nejlepším, co máme,“ naznačil budějovický kouč, že do dnešního duelu s Příbramí naskočí spíše hráči ze širšího kádru.

„Ostatně od toho přípravné období je, aby co nejvíce šancí dostali všichni hráči, včetně těch nových, kteří sem přicházejí,“ krčil rameny František Straka, jenž umělý povrch zcela nezatracuje. „V zimě se leckdy ani jinde hrát nedá,“ uvedl a dodal, že když je umělá tráva kvalitní, možnost na ní hráti on vítá. „Nejsem jejím nepřízelem, pokud to ale je možné, raději se snažím umělou trávu z programu vypustit,“ uzavírá.

V zápase s Bohemkou bude na střídačce chybět Karel Vácha, jehož si v zimě za asistenta vybral hlavní kouč sám. „Je to bývalý hráč klubu, velká osobnost Dynama, a já jsem rád, že právě jeho v týmumáme. Hodně si od něho slibuji,“ zdůraznil Straka.

Na dvě party

Straka na dnešek tým rozdělil na dvě party. „Jedna bude hrát s Příbramí, druhá zůstane doma a bude tady mít dva tréninky,“ řekl druhý ze Strakových asistentů Pavol Švantner a potvrdil, že by dnes měli proti Příbrami vyběhnout opravdu hráči širšího kádru.

„Odpoledne může nominace ještě doznat menších úprav, ale ti zkušenější hráči spíše v sobotu zůstanou doma,“ uvedl Švantner, jenž bude Strakovi dnes s Příbramí asistovat.

I Karel Vácha, jenž dnes spolu s kondiční trenérkou Helenou Fuchsovou povede zmíněné dva tréninky, filozofii dát v Edenu šanci spíš hráčům širšího kádru podporuje. „Kdy jindy trenér může nové hráče vidět v zápasové zátěži,“ krčí rameny.