Martin Pulec společně s bratrem Pavlem táhli v neděli záložní řadu Janovských v duelu na hřišti Třeboně. Hosté vyhráli vcelku nečekaně 2:1 a Martin Pulec si osladil první start v novém dresu rozdílovou brankou.


Vaši premiéru v divize jste okořenil gólem a mužstvo vyhrálo nečekaně na půdě Třeboně. Jaký je to pocit?
Určitě pěkný, žádný jiný ani být nemůže. Myslím, že můžeme mít všichni radost, protože jsme získali důležité body hned na začátku soutěže. Navíc si myslím, že to bylo vybojované a zasloužené vítězství.


Vaše výhra byla možná zasloužená, ale pro tři body jste si na trávník Jiskry rozhodně nejeli, že?
Rozhodně jsme tam prohrát nejeli a všichni jsme si byli jisti, že šanci na úspěch máme. Já jsem ale celý týden nebyl na tréninku, takže bližší přípravu na zápas nemůžu posuzovat.


Co se stalo, že jste chyběl celý týden před startem divize?
Byl jsem na dovolené v Itálii. Všechno už bylo vyřízeno dlouho předem a já na poslední chvíli nevěděl, že budu hostovat v Jankově, takže to byla celá souhra okolností.


Nevím, jak vy, ale já bych si na vašem místě tu dovolenou moc neužil. Spíš bych byl nervózní…
Nebylo to zrovna ideální, to je pravda. Jak ale říkám, už jsem nepočítal, že bych mohl jít do Jankova, a tak jsem odjet musel. Možná mi to i trochu pomohlo, protože jsem dostal o to větší chuť do fotbalu a taky jsem si dost odpočinul. Jediné, co mě mrzelo, že jsem nemohl být s týmem.


Stihl jste vůbec něco v dresu Jankova odehrát, než jste naskočil do utkání s Třeboní?
Absolvoval jsem jeden přátelák, a když jsem přijel, tak vlastně jediný trénink.


Vidíte. A nakonec jste to byl právě vy, kdo rozhodl zápas. Vstřelil jste druhý gól, který se nakonec ukázal být rozdílovým…

Zápas jsem určitě nerozhodl já, ale zvítězili jsme díky tomu, že jsme hráli jako tým. Pokud jde o mé pocity, tak převažovala hlavně radost z vítězství. Ten gól byl takový nadplán.


Jak vůbec celá situace vypadala?
Byl to rychlý brejk na pravé straně. Kluci vybojovali balon a Bláha na prvém beku výborně přenesl hru na mě. Z mojí strany to nebylo zrovna nejlepší zpracování, ale naštěstí mi míč neutekl a já křížnou střelou dokázal překonat gólmana.


V mužstvu Jankova už půl roku působí váš bratr Pavel…
Měl trochu smůlu, když se loni při generálce před začátkem soutěže zranil a stihl prakticky poslední tři zápasy sezony.


Vy už jste toho nahráli hodně v krajském přeboru v dresu Kaplice. Být se sourozencem v jednom týmu je asi velká výhoda, že?
Určitě. Rozumíme si a aspoň je v týmu někdo, koho znám odmalička. Oba jsme tu na hostování do konce podzimu, tak snad nám spolupráce bude klapat ku prospěch týmu.