Od té doby se vlekla jednání o jeho půlročním hostování, které se povedlo s jeho klubem Botafogo ze Sao Paula s konečnou platností teď uzavřít.


„Kromě Mrkvičky nemáme žádný typický hrot. A Renan je dobrý hlavičkář a hráč s velice dobrou koncovkou. Něco v sobě má, mohl by nám pomoci,“ uvedl kouč František Straka pro náš list hned po zápase v Olešníku.


Mladého Brazilce, jehož zastupuje agent Pavel Paska, mu prý doporučil i bývalý kanonýr Pavel Kuka. „Má čich na góly, navíc je to skutečně týmový hráč s velice dobrým charakterem,“ vyzdvihl trenér Straka, podle něhož by Renan, pokud se na jihu Čech uchytí, mohl zde zůstat i delší dobu. „Zatím tady má smlouvu do konce roku,“ upřesnil trenér Dynama.


Brazilský útočník se s Dynamem sice rychle dohodl, jenže chyběl souhlas brazilského svazu. „Brazílie je daleko, vše trvá trochu déle. Čekalo se i na stanovisko jeho předešlého klubu,“ vysvětlil sekretář Dynama Milan Čadek, jenž dnes má z Prahy přivézt Renanovu registraci. Nový muž týmu by tedy mohl hrát už v neděli proti Spartě!