„Posledně jsme inkasovali šest gólů, takže jsme se potřebovali zase srovnat, hlavně nedostat gól,“ zdůraznil.


Pokud Týnští často připomínají, jak mladý celek v krajském přeboru mají, totéž mohli v sobotu říci i Roudenští. „Přes týden nás zasáhla zranění, do základu proto museli naskočit dva dorostenci a třetí střídal. Měli jsme vlastně osmnáctiletou zálohu, takže jsme hráli to, na co momentálně máme. Manšaft chceme omladit,“ nastínil své plány Marcel Tomášek.


V prvním poločase postupně Malše získávala navrch a Týn v poli přehrávala. V 35. minutě Šolc rozehrál zprava trestný kop, brankář Švejda vyrazil centrovaný míč k Jakubu Píšovi, jenž tentokrát nastoupil od začátku a trenéru Tomáškovi se odvděčil pohotovou dorážkou na 0:1.


Po přestávce domácí výrazně přidali. Srovnali krok a nadechovali se k závěrečnému náporu, který byl drtivý! Roudenská obrana v čele s brankářem Kerlem a stoperem Šolcem byla posledních patnáct minut v jednom ohni.


„Očekával jsem, že nás domácí dostanou pod tlak, ale že bude až tak velký, to ne. Překvapili mě, opravdu jsme dnes měli štěstí,“ připustil trenér Malše, maje před očima i spojnici břevna a tyče, nastřelenou Buriánkem v nastavení…


Motivace soupeře
Navrátilec z Dynama, kde rok a půl působil u mládeže, sportovně uznal, že druhý poločas patřil Týnu, který nedávno vyměnil kouče: Vladimíra Suchana nahradil Vojtěch Brozman. „I když hráli minule ve Vodňanech docela dobře, prohráli 0:1, a tak v prvním domácím utkání chtěli s novým trenérem dvojnásob uspět!“ vytušil Marcel Tomášek zvýšenou motivaci.


A také věděl, od koho hrozí největší nebezpečí. „Hrdina je pro Týn stěžejní osobností,“ nespletl se. „Dělá jim celou hru, a taky to bylo vidět. Není tu sám, ale ostatní hráči ho vyhledávají. Prostě je to fotbalista,“ konstatoval.


Týnští hráči, funkcionáři i příznivci by v sobotu dali ruku do ohně za to, že rozhodčí Krčín před zraky delegáta Haškovce, předsedy Jč KFS, odpustil Roudnému penaltu. Celá tribuna v 82. minutě jako jeden muž zakřičela: Ruka!


Trenér hostů sporný okamžik komentovat nechtěl. „My zase viděli sporné momenty minulý týden nebo v prvním kole. Vůbec nemá cenu se o tom bavit, protože člověk si stejně nepomůže…“


Roudnému patří po 6. kole třetí příčka. A jistě už netrpělivě vyhlíží blížící se šlágr s Táborem, lídrem kraje! „Pak jedeme do Vodňan a máme Kaplici s Jankovem, takže nás čekají docela silní soupeři,“ podotýká Marcel Tomášek.


V rozjeté sezoně kouč získal do kádru posilu z Dynama B – exdorostence Nekvindu. „Potřebovali jsme útočníka, protože jsme měli jen jednoho. Do našeho dorostu, který chce postoupit, bychom neradi moc sahali. Teď nás k tomu situace přinutila,“ vysvětlil hlavní trenér Roudného.