Roudné pětkrát inkasovalo

ČESKOBUDĚJOVICKO - Fotbalisté Malše Roudné nezvládli v Bzové klíčové utkání o záchranu v divizi.

4.6.2007

Zelenka (vpravo) ze S. ústí v souboji s votickým Rezkem. Jihočeši v divizi vyhráli i v oslabené sestavě 2:1, za hosty se neprosadil ani exkanonýr pražské Sparty Horst Siegl (vlevo nahoře).Foto: František Panec

BZOVÁ – ROUDNÉ 5:1 (2:0) – první gól padl v první minutě, podle názoru hostů byl dosažen z ofsajdu. „Rychlý gól zápas ovlivnil,“ konstatoval sekretář klubu Miroslav Vaňata. Za stavu 1:0 šel Šafránek sám na branku, před vápnem bylo faulován gólmanem, který dostal pouze ŽK. Pak už hosté rezignovali. „Cítili jsme tlaky okolí, i proto to dopadlo špatně.“ Gól Roudného za stavu 4:0 dával Ryneš. Diváků 150, rozhodčí Grim. Roudné: Erhart – Novák, Přibyl, Vogl, Kučera – Csavoj (60. Raab), Pintér, Sláma (75. Gondek) – Kováčik (75. Ryneš), Šolc, Šafránek. (vaň)

TŘEBOŇ – TRSTĚNICE 5:1 (2:1) – Trstěnice příjemně překvapily, hrály otevřený fotbal. Hrálo se nahoru dolů, festival šancí domácího celku zahájil Vohák už v 5. min., kdy dával zpoza vápna na mokrém terénu na 1:0. V 10. minutě měl Vohák další šanci, napodobil ho v 15. Hačka. V 19. Dedaj nekompromisní střelou k tyči zvýšil na 2:0. Po dalších nevyužitých šancích (Zvěřina, Hačka…) ve 39.. minutě soupeř snížil na 2:1, v koncovce se prosadil Mikeš. V 65. minutě Pintér zvýšil na 3:1, v 67. na 4:1 upravil Kupec z penalty, která byl nařízena právě na něj. V 75. minutě po vyšachování obrany Vohák upravil na 5:1. Rozhodčí Hudeček, ŽK 1:2, diváků 110. Třeboň: Skála – Pintér, Brozman, Kupka, Procházka – Kupec (80. Regásek), Tůma, Vohák, Dedaj – Zvěřina (85. Lála), Hačka (75. Houdek). (mar)

S. ÚSTÍ – VOTICE 2:1 (1:0) – Domácí, kteří nastoupili bez tří hráčů základu, a to ještě odstoupil s tržnou ranou na hlavě ve 12. minutě Vesecký, podali proti nováčkovi solidní výkon. Kromě dvou vstřelených branek ještě celou řadu dalších příležitostí nevyužili. Hosté nastoupili do utkání s Horstem Sieglem, byli v prvním poločase pod tlakem, prakticky jen jednou ohrozili domácí branku. V 16. minutě střílel Zelenka z trestného kopu nad, ve 22. minutě už domácí vedli: na roh Kochlöfla naběhl Kvasnička a hlavou skóroval. Ve 32. minutě mohlo být vyrovnáno, jenže střelu Kaliny vyhlavičkoval zázračným způsobem už za překonaným Hovorkou Chotovinský. Ve 37. minutě hosté nadvakrát po střele Zelenky vykopávali míč z brankové čáry. Začátek druhé půle patřil hostům, ale se šancí, když v 54. mintě Bartolšic šel sám na branku, si výborně poradil Hovorka, který jeho střelu vyškrábl na roh. V 62. minutě si gólman hostí poradil se slabou střelou Zelenky, o dvě minuty později přišel druhý gól. Znovu po rohu Kochlöfla tentokrát skóroval Chotovinský. V 84. hosté po ojedinělé akci snížili, branku dal Málek. ŽK 0:1 (Janů), 280 diváků, rozhodčí Theimer. S. Ústí: Hovorka – Chotovinský, Chomát, Vesecký (12. Toncar, 90. Samec), Kochlöfl – Korejčík, Horka, Veselý, Kvasnička, Jelen – Zelenka (91. K. Chotovinský). (mich)

STRAKONICE – VYŠEHRAD 1:2 (0:2) – Domácí nezachytili proti favoritovi úvod utkání, už ve druhé minutě z protiútoku, kdy Březina obešel dva domácí hráče, hosté vedli 1:0. V 18. minutě už to bylo 2:0. Martínek zbytečně fauloval ve vápně a Šefrna z penalty zvýšil na 0:2. Celý první poločas domácí špatně bránili, nedokázali eliminovat útočné akce hostů. Do druhé půle Strakonice zpřesnily hru. Dařily se i kombinace. Domácí ale vytvořené šance nedotáhli do konce. V 63. minutě byl faulován P. Káník, z nařízené penalty snížil Petr Hovorka. ŽK: Cibulka, P. Káník, Svoboda, Lašák, P. Hovorka, M. Káník – Chalupa, Víšek, rohy 2:6, střely 4:6, vedle 3:6, fauly 16:10, ofsajdy 1:5, 100 diváků. Strakonice: Kučera – Svoboda, M. Káník, Cibulka, Lašák (68. Nousek) – Martínek (32. Hrouda), Strakoš, Hodánek, Dolejš – P. Káník, P. Hovorka. (škr)

KR. DVŮR – JANKOV 3:0 (2:0) – Domácí převáděli rychlou kombinační hru na jeden dotek. V 5. min. dali hosté prostor Fulínovi a ten poprvé prostřelil Hanzala. V 15. min. hosté odpověděli Stejskalem, ale Mojžíš byl na místě. V 18. min. zakončil kombinaci domácích Dochtor na 2:0, Po změně stran měli první šanci Jihočeši, ale Janouškovu tvrdou střelu domácí golman kryl. V 77. min. domácí Červenka trefil břevno, v 86. min. pečetil Kučera. Sestava hostů: Hanzal – Bláha, Kursa, Řezníček, Štěcha – Holba, Maršán, Kollár (46. Boček), Celý (46. Pulec) – Janoušek (62. Hrubý), Petr Stejskal, žluté 2:3, červené 0:1 (64. Kursa po druhé žluté), 250 diváklů, sudí Mokusch. (max)

OSTATNÍ:
Klatovy – Dobříš 3:0, Horažďovice – Vejprnice 3:2, Žižkov B – Doubravka 1:1.

SERVIS

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 15 000 Kč Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních RECEPČNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: praxe výhodou, k platu osobní ohodnocení, znalost jazyků vítána, V případě zájmu zašlete životopis na e-mail.. Pracoviště: Funstar s.r.o., odštěpný závod - ubytovna, Vodňanská, č.p. 462, 375 01 Týn nad Vltavou 1. Informace: Hermann, +420 770 688 558. Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 31 310 Kč Ostatní řídící pracovníci v oblasti péče o seniory VEDOUCÍ POBYTOVÉHO ODDĚLENÍ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 31310 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: VŠ vzdělání ve zdravotně sociální oblasti nebo ve zdravotnictví, případně SŠ vzdělání ve zdravotnictví podmínkou, praxe v sociálních službách Domov pro seniory nebo Domov se zvláštním režimem podmínkou, praxe v přímé ošetřovatelské péči velkou výhodou, praxe s vedením lidí velkou výhodou, znalost ošetřovatelských standardů a standardů sociálních služeb, manažerské dovednosti, odolnost vůči stresu, práce na PC, organizační schopnosti, pečlivost, spolehlivost, aktivní přístup, Platové ohodnocení 31 310 Kč/měsíc + možnost osobního příplatku po zkušební době, Benefity: příspěvek na stravování, přísp. na penzijní připojištění, pružná prac. doba, Kontakt: manažer lidských zdrojů Mgr. Jakub Růžička – tel.: 775 724 267, Přihláškou do výběrového řízení je osobní doručení životopisu manažerovi lidských zdrojů Mgr. Jakubovi Růžičkovi., Životopisy doručujte po předchozí telefonické domluvě s manažerem lidských zdrojů.. Pracoviště: Domov důchodců dobrá voda, Pod Lesem, č.p. 1362, 373 16 Dobrá Voda u Č.Budějovic. Informace: Jakub Růžička, +420 775 724 267. Výroba - Výroba Seřizovači 22 920 Kč Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) SEŘIZOVAČ CNC STROJŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22920 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: práce na CNC strojích (lis, frézka), programování Sinumerik 810, 840D, seřizování frézovacího automatu, obsluha stroje, směnný provoz, práce v riziku hluku , Požadavky na uchazeče: SOU strojírenský obor, znalost programování na CNC strojích, praxe ve strojírenském oboru, znalosti v oboru seřizování strojů, manuální zručnost, zodpovědnost, flexibilita, Nabízíme: plat 21 180 Kč + 15% prémie, Firemní benefity (13. a 14. mzda, 5 týdnů dovolené, dotované stravování - cena oběda 24 Kč. Pracoviště: Groz-beckert czech s.r.o., U Sirkárny, č.p. 739, 370 04 České Budějovice 4. Informace: Kateřina Mgr. Šítalová, +420 387 016 347. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 84 Kč Obsluha lakovacích a jiných zařízení na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů dělník práškové lakovny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 84 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme dělníka(ci) na práškovou lakovnu. Vyučen v oboru nebo praxe.Možnost vysokého výdělku v závislosti na výkonu - práce v úkole, dvousměnný-třísměnný provoz. Nástup ihned. Životopisy zasílejte na emailovou adresu renata.tomanova@centes.cz. Pracoviště: Centes, spol. s r. o., E. Rošického, č.p. 364, 370 05 České Budějovice 5. Informace: Renata Tomanová, +420 385 792 119.

Ani hattrick kapitána Petra Gutheise nepomohl Větřní v posledním podzimním zápase k plnému bodovému zisku.

I.A: Větřní přišlo o vítězství v nastavení a přezimuje na dně

Třeboň je v krizi a klesá ke dnu

Arnošt Binter: Děti by se měly naučit lyžovat

České Budějovice - Zkušený pedagog Arnošt Binter je propagátorem zdravého životního stylu, pohybu, lyžování.

Tlak na mě už byl docela velký, přiznává šťastný střelec Zdeněk Doležal

Kladno – Bez jednoho dne celý měsíc čekal na gól. O to větší radost z něj útočník ČEZ Motoru Zdeněk Doležal (25 let) měl. Byl totiž vítězný. Čtyři minuty před koncem prvoligového šlágru na Kladně (3:2) opět prokázal své šikovné ruce. Proháčkoval se až před domácího gólmana Brízgala a bekhendem poslal kotouč k jeho tyči.

Hokejisté Motoru šlágr na Kladně zvládli a nadále vládnou první Chance lize

Kladno – Jeden z nejlepších zápasů v letošní sezoně odehráli hokejisté ČEZ Motoru. Na horkém kladenském ledě vyhráli v utkání velmi dobré úrovně 3:2 a na čele tabulky první Chance ligy si nadále drží čtyřbodový náskok na druhou Jihlavu. Víkendový zápas s Havířovem mají Jihočeši předehraný (5:1), v pondělí se představí v Ústí nad Labem (18).

Cyklokros v Táboře. Přiletí světová esa.

Tábor - V Táboře se pojede 17.11. závod Světového poháru v cyklokrosu. Vyrazíte? Na dotazy Deníku odpovídal Petr Balogh.