Roudenští oficiálně zahájili přípravu na nový ročník KP 9. července. „První část přípravy zaměřenou na běhání a nabírání fyzické kondice máme úspěšně za sebou,“ hlásí z Roudného předseda TJ Malše Libor Šolc. „Zatím jsem spokojen, vyhýbají se nám zranění a v přípravných zápasech střílíme jeden gól za druhým,“ uvádí trenér týmu Václav Domin. Právě nedostatečná střelecká potence se v minulé divizní sezoně ukázala být klíčovým faktorem, jenž zapříčinil sestup roudenských fotbalistů z divize zpět do krajského přeboru.

Vyhodnocení sezony

„Minulou sezonu již máme dostatečně vyhodnocenou, k záchraně nám chyběly nějaké čtyři body, na druhou stranu to pro nás v republikové soutěži byla obrovská zkušenost. Jak hráčská, tak funkcionářská,“ snaží se najít na loňském ročníku pozitiva dvaatřicetiletý hrající předseda klubu Šolc.


Roudenští trénovali v předchozích dvou týdnech poměrně intenzivně, obvykle mívali volno jediný den v týdnu. V dosavadních třech přípravných utkáních nepoznali hořkost porážky. Nejprve Malše zvítězila nad Lokomotivou ČB 10:0, poté remizovala s divizním Jankovem (2:2) a o víkendu si poradila s ´osmnáctkou´ Dynama 6:3.


Roudné čekají ještě tři přípravná utkání. Ve středu se svěřenci trenéra Domina na Složišti střetnou se Čtyřmi Dvory, ve čtvrtek s Olešnicí a v sobotu sehrají Roudenští generálku na novou sezonu doma s Rudolfovem.


“Chceme, aby se nám na hřišti ukázali všichni hráči, zatížení na celých 90 minut, proto jsme dodatečně zařadili zápas s Olešnicí,“ objasňuje trenér Domin.


V těchto zápasech se chce kouč Malše zaměřit na definitivní vyřešení otázky obsazení dvou postů – krajního obránce a krajního záložníka, kde podle něj jeho tým zatím nejvíce tlačí bota.

Vysoké teploty

Předseda klubu Šolc i trenér Domin dnes již s úsměvem vzpomínají na tropická vedra v minulém týdnu, která roudenské hráče zavedla při letní přípravě na výběhy do lesa. „Všichni hráči to přežili, musím to zaklepat,“ říká Šolc. „V zimě bude zase zima,“ lakonicky připomíná trenér Domin, který zároveň zdůraznil, že celý jeden týden letní přípravy se zkrátka vypustit nedá, ani při 35° C ve stínu.


Roudné obsadilo zvučným jménem post brankáře. Po osmi letech v Rakousku se do vlasti vrací Daniel Kerl, o něhož projevily eminentní zájem i jiné kluby. „Je to opravdu velká posila,“ přikyvuje kouč Domin. Z dorostu budějovického SKP přišli Volek s Beranem, z dorostu Dynama pak Prázdný, Jabůrek a Vlásek.


¨Žádný hráč, jehož mateřským oddílem je Roudné, nás po sezoně neopustil,“ libuje si předseda Šolc, který dodal, že z Malše odešli pouze hráči, kteří zde hostovali.


V těchto dnech se ještě administrativně dotahují dva přestupy, konkrétně příchod českokrumlovského útočníka Jana Peťuleho a Václava Nohavy z Lomnice, jenž rovněž hraje na postu útočníka. „V útoku jsme loni měli opravdu velké problémy. Šance jsme si vytvořili, ale chyběl nám někdo, kdo by dokázal s chladnou hlavou pravidelně skórovat,“ připomíná trenér Domin.


V Roudném nyní tvoří prakticky nový kádr, který by měl být příslibem pro budoucnost tamního fotbalu. „Osa kolem střední generace zůstává a kolem ní musíme postupně zapracovat mladší hráče,“ přibližuje Václav Domin, který na adresu mladých posil dodává: „Něco v nich určiě je.“ Vrchol tohoto týmu by měl podle trenérových slov teprve přijít.


Přes léto se v roudenském fotbalovém areálu dostalo na dobudování sítí za brankami na menším tréninkovém hřišti. „Jinak jsme klasicky zatravnili hřiště a provedli jeho kompletní údržbu,“ hlásí předseda Šolc s tím, že první zátěže se hlavní hřiště dočká až úderem sobotní sedmnácté hodiny, kdy na něj k přátelskému utkání vyběhne domácí jedenáctka proti Rudolfovu.


Příští sobotu do Roudného přijedou Bavorovice a to už se bude tentokrát hrát o mistrovské body. „Jsem rád, že začínáme právě doma,“ usmívá se trenér Domin, ale vzápětí s vážnou tváří dodává: “Připravujeme hráče na to, že tahle sezona rozhodně nebude žádnou procházkou krajským přeborem. Soupeři na sestupující tým z vyšší soutěže pohlížejí jinak, chtějí se proti němu vytáhnout.“

Program v KP

Po Bavorovicích na Roudné v dalších kolech nového ročníku KP postupně čekají Dražice (venku), Týn nad Vlatvou (doma) a Tábor (venku). „Chtěli bychom hrát nahoře, ale víme, že KP je kvalitní soutěž, o postup klidně může hrát devět nebo deset manšaftů,“ prohlašuje trenér Domin, který nejvíce favorizuje Milevsko, Tábor či Kaplici.


„O postup budou i letos zřejmě hrát mužstva, která byla nahoře i loni, s tím se musí počítat. Nováčky neznáme, jsou nevyzpytatelní, musíme si dávat pozor,“ varovně zvedá prst lodivod Malše Roudné Václav Domin, jenž dle svých slov považuje los letošního ročníku KP za vcelku přijatelný.

Stupně vítězů?

Roudenští mají s krajským přeborem zkušenosti bohaté. V letech 2002–2006 skončili v KP třikrát druzí, jednou třetí (2002) a před rokem soutěž dokonce vyhráli. „Téhle bilance jsme si vědomi, uvidíme, jestli se nám i tentokrát podaří skončit na bedně,“ uzavírá předseda klubu Libor Šolc.