„Po krátkém třítýdenním odpočinku je mužstvo už od minulé středy v hrubé přípravě,“ hlásí z Roudného hrající předseda klubu Libor Šolc.

„Trénujeme v domácím prostředí a také vybíháme do okolních terénů,“ doplňuje. Ideálním prostředím pro pohybové aktivity je pro roudenské fotbalisty všech kategorií Včelenský les.

Hráči Malše se během přípravy už také potkali s míčem. V sobotu porazili v prvním přípravném utkání sedmnáctku Dynama 4:1 (Csavoj 2, Kadlec, Píša). „Ve středu od osmnácti hodin nás v Mokrém čeká zápas s Třeboní,“ zve roudenské příznivce na další přípravné utkání předseda Šolc.

Uplynulý ročník krajského přeboru, ve kterém skončil klub těsně pod stupni vítězů, hodnotili u Malše pozitivně. „Sezona dopadla slušně, čtvrté místo pro nás není žádná ostuda,“ míní Šolc.

Nový trenér, změny v kádru

Fotbalisté Roudného mají od léta staronového trenéra, kterým se stal Marcel Tomáček, jenž ukončil svou dvouletou misi u mládeže českobudějovického Dynama.

Tomáškovým asistentem se stal bývalý útočník Dynama a poté obávaný kanonýr SK Mladé Zbyněk Lerch, vedoucím mužstva pak bývalý roudenský gólman Vítězslav Graman.

„Trenér má své představy, jak mužstvo poskládat, a my se mu snažíme vyjít vstříc,“ uvádí Šolc.

Roudné opustili jen hráči, kteří v něm hostovali, a jedinou v tuto chvíli jistou posilou je Jakub Píša, jenž k Malši přichází z dorostu Dynama. „Na příchodu dalších hráčů se pracuje. Jasno bychom mohli mít do čtrnácti dnů,“ sdělil Šolc.

Mužstvo by mělo mít osmnáct členů, přičemž další staronovou tváří v kabině bude brankář Vrábek, který se vrátil ze svého hostování v Marineru Bavorovice. „Kvalitu kádru bychom chtěli udržet,“ přeje si Šolc.

Novinky v areálu

„Podařilo se nám dobudovat druhou plochu, kterou už můžeme také zavlažovat,“ chlubí se předseda Šolc.

Menší rekonstrukcí si po sezoně prošlo také hlavní hřiště, které bude odpočívat až do přespříští soboty, kdy na něj vyběhne domácí jedenáctka v generálce na nový ročník KP proti celku Čtyř Dvorů.

Kromě dnešního utkání s Třeboní a generálky se Čtyřmi Dvory čekají na Tomáškovy svěřence ještě přátelská utkání s Hrdějovicemi (sobota 19.7.), Netolicemi (středa 23.7.) a příští sobotu také turnaj v Lomnici.

Stejně jako před rokem, čeká roudenské fotbalisty i letos v prvním kole krajského přeboru domácí duel s Bavorovicemi (loni 3:1).

„Los z našeho pohledu není špatný. Hlavně musíme dobře začít,“ uvědomuje si Šolc, jenž za favority soutěže považuje Kaplici či Český Krumlov.

„Zpestřením soutěže by mohlo být béčko Sezimova Ústí, vykouknout mohou třeba Bavorovice nebo Hluboká, která na jaře hrála hezký fotbal,“ soudí hrající předseda Malše Roudné Libor Šolc.

V přípravě i B–tým

Změny se přes léto nevyhnuly ani roudenskému B–mužstvu, které nově trénuje Jaroslav Vajgel, bývalý kouč mládežnických týmů budějovického SKP a naposledy Borku. Roudenská rezerva trénuje stejně jako A–mužstvo pětkrát týdně a během přípravy se představí na turnaji v Římově.

Martin Mls