A jak se jim to povedlo? Tak nějak na padesát procent…

Sice nevyhráli, neloučili se ale ani porážkou. Zhruba první půlhodinu odvedli docela solidní výkon, poté však dostali hodně laciný gól, a to je očividně vyvedlo z herní pohody. „Myslím, že prvních třicet minut jsme hráli dobrý fotbal, dobře jsme se pohybovali, dostávali se i do koncovky a vše korunovali i vedoucím gólem,“ vyzdvihl trenér František Straka.

Jenže právě po té Horejšově přesné hlavičce fotbalisté Dynama ve svém aktivním způsobu hry polevili a soupeř toho okamžitě využil. „Po našem vedoucím gólu jsme z nepochopitelných důvodů přestali hrát,“ kroutil hlavou budějovický kouč a laciný vyrovnávací gól Plzně označil doslova za stupidní…

V prvním poločase se hlavně díky aktivitě Strakova týmů hrál docela svižný fotbal. Vpředu se činil mladý Ondrášek, jenž neúnavně sváděl se zadáky soupeře jeden osobní souboj za druhým. Řadu jich vyhrál, další skončily faulem na něj, někdy ale pády i trošku přihrával a za to také pykal žlutou kartou. Toho by se měl vyvarovat.

Trenér Straka litoval i brzkého zranění Pavla Mezlíka, jenž s nakoplým kotníkem už po první půlhodině ze hřiště odkulhal. „Koncepci naší hry to narušilo, neboť poslední zápasy Mezlík hrál velice dobře. Je to typ fotbalisty, jenž dokáže jednoho dva hráče obejít,“ zmínil se kouč Dynama. „My máme kvalitativně úzký hráčský kádr a každá ztráta je znát. Uvidíme, jak se do posledního zápasu v Olomouci dáme dohromady,“ dodal.

Spravedlivá dělba

Po změně stran tempo i úroveň hry šly dolů. „Druhý poločas už byl hlavně o bojovnosti,“ uznal trenér Straka, dle něhož nikdo nechtěl udělat chybu. „Oba týmy pak spoléhaly už především na standardní situace a dá se říci, že dělba bodů tudíž je spravedlivá,“ dodal.

Podobně zápas viděl i nový kouč Plzně Karel Krejčí, jenž svého času oblékal i dres Dynama. „My chtěli navázat na vítězný duel s Jabloncem a jeli jsme sem tudíž s touhou bodovat. To se nám povedlo a vážíme si i jednoho bodu, tady to nikdo nemá lehké,“ liboval si. „Remíza je dobrá, Budějovice doma hrají super,“ souhlasil i útočník Adam Varadi.

Motivace byla

Že by hráčům chyběla motivace, si Straka nemyslí. „My se chtěli v tabulce posunout výš a mrzí nás, že se nám to nepodařilo,“ kabonil se.
„Motivace byla,“ ujistil i střelec vyrovnávacího gólu Adam Varadi. „Nám jde o osmé místo, navíc hrajeme o peníze i o prestiž,“ doplnil.

Polepšit si v tabulce chtěli i Jihočeši. „My chtěli potvrdit vzestup formy a vyhrát, jenže jsme si na to, abychom vyhráli, nevytvořili šance,“ uznal záložník Pavel Mezlík.