Mužstvo na jaře vyklidilo lichotivé příčky v popředí I. A a propadlo se do pásma, kde se bojuje o záchranu. Po porážce s Volary výbor rozhodl, že je nejvyšší čas zasáhnout.

„Jaro je fakt špatné. Udělali jsme pět bodů, což vedení k takovému kroku opravňuje, a je zbytečné stěžovat si, s kým a jak jsme hráli,“ říká odvolaný kouč Jiří Orlíček. Ten během zimní přestávky po odchodu kanonýra Nováka, Semráda a Novotného do Rakouska ostatně těžké jaro prorokoval. Ukázalo se, že to od Orlíčka nebyl alibismus, ale reálný odhad situace. „Bylo to logické, protože čtyři pět hráčů nám ze sestavy vypadlo. Ale věřil jsem, že porazíme Dobrou Vodu a dnes budeme na těch dvaatřiceti bodech. Mohli jsme je uhrát,“ je přesvědčen Jiří Orlíček, jenž chtě nechtě musel zabudovat do sestavy mladíky z dorostu. „Ale to své si uhrají dva, další jsou slabší,“ tvrdí.

Přesto prý nevěří, že Rudolfov spadne z I. A třídy. „Udělají Kameňák a uspějí v Sedlici, nenechají to až na poslední kolo doma s Blatnou,“ míní.

Nucený odchod zažil na své trenérské dráze podruhé a přiznává, že to není příjemný pocit. „Necítím se ničím vinen, dělal jsem maximum, život jde dál,“ bilancuje. Z nabídek podle svých slov příště upřednostní Rakousko, kde dřív hrál i trénoval. „Ale to je zatím předčasné,“ podotýká.

Předseda SK Rudolfov Jiří Koutník včera objasnil postoj vedení. „Jsou před námi tři kola, za celé jaro jsme získali pět bodů, není na co čekat,“ vysvětlil, proč byla už v neděli svolána mimořádná schůze výboru, na které vedení sestavilo nový realizační tým s jediným cílem – udržet pro Rudolfov I. A třídu.
V krizovém realizačním týmů jsou teď čtyři muži: Ivo Schuster, předseda oddílu Bohumil Novotný, místopředseda SK Petr Urban a místopředseda oddílu David Hejl. Zbytkem jara provede mužstvo v roli kouče Novotný, asistovat mu bude Urban.

Na Rudolfově bijí na poplach, na čtvrtek naplánovali hráčskou schůzi, kde chtějí vyburcovat fotbalový kolektiv na tři poslední jarní bitvy.

V té nejbližší v sobotu od 17 hodin Rudolfov přivítá soupeře, který také ještě nemá nic jistého – Kamenný Újezd.

Vyjde Rudolfovu v závěru soutěže tah s výměnou trenéra? „Ten návrh jsem podal já, protože si myslím, že se to dělá ve všech kategoriích. Když se nedaří, musí se začít u vedení týmu,“ prohlašuje Koutník, jenž kouči závěry nedělní schůze osobně telefonoval.

„Jiřího Orlíčka v žádném případě nezatracujeme, spíš mu děkujeme za celou dobu, co tu byl. Je to trenér na vyšší úrovni, věnoval se fotbalu s maximálním úsilím. Odchází po vzájemné dohodě, není to vyhazov,“ dodal šéf klubu.